Hokejisté Komety Brno otočili zápas s Libercem a vyhráli 5:2, Moses se blýskl hattrickem

Hokejisté Brna otočili ve 12. kole extraligy zápas s Libercem a zvítězili 5:2, i když po osmi minutách prohrávali po gólech Jaroslava Vlacha 0:2. Hattrickem přispěl k výhře Steve Moses. Kometa poskočila na sedmé místo tabulky o bod za čtvrtý Třinec, který hostí v neděli. Liberec prohrál druhé z posledních šesti utkání a je devátý.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Brna se radují z góu

Hokejisté Brna se radují z góu | Foto: Patrik Uhlíř | Zdroj: ČTK

Kometa vstoupila do zápasu aktivně a zasypala libereckého gólmana několika nebezpečnými střelami, které ovšem k brance nevedly. Bílí Tygři nevyužili přesilovku, byť blízko otevření skóre byl Hawryluk, jehož střelu z mezikruží zlikvidoval Furch.

Každý gólman to má rád, komentoval Frodl výhru Karlových Varů na Spartě. Šlo na něj přes 70 pokusů

Přesto šli hosté do vedení, ke dvěma podobným trefám jim stačilo necelých sto vteřin a jeden střelec. Vlach nejprve prostřelil Furcha z osy hřiště a chvíli poté po vyhraném buly Filippiho.

Brňany inkasované branky nedeprimovaly a nadále se snažili o zteč liberecké branky. Daniel Král však pochytal dvě Zbořilovy trefy i Holíkův pokus.

Domácí tým brzdila nepřesná rozehrávka, což nahrávalo dobré obraně Liberce, stále podporované stabilním výkonem Krále. Kometu nakopla až přesilovka. Nejprve mohl skórovat při svém 800. startu Zaťovič, ale prosadil se až Moses, na jehož dělovku byl Král krátký.

Tlak Brna gradoval a vyrovnání přišlo opět z přesilové hry. Dvouminutový pobyt v obranném pásmu Liberce zakončil další dělovkou od modré Moses a potvrdil dominanci svého týmu ve druhém dějství.

Ve druhé minutě třetí třetiny dal vedoucí gól Brna Vincour, ale radost domácích netrvala dlouho. Liberecký kouč Pešán si vzal trenérskou výzvu a kvůli vysoké holi Zbořila, která trefě předcházela, uspěl a branka byla odvolána.

Už bez jakýchkoliv problémů se Kometa prosadila v 45. minutě. Marcinko vyhrál bully, Zbořil přiťukl puk Kučeříkovi a obránce překlopil svým první gólem v sezoně vedení na stranu domácích.

Bílí Tygři pak nevyužili přesilovku. O vyrovnání se snažili i v závěru, ale jistý Furch s obětavou obranou nápor tým podrželi. Vydřenou výhru Komety potvrdil po brejku po levém křídle Moses, který dal první hattrick v extralize. Do prázdné branky pak ještě zpečetil vítězství Adam Zbořil.

Tabulka Tipsport extraliga 2023/2024 (PLATNÉ K 15. 5. 2024)