13. kolo ELH: Pardubice i Litvínov prohrály, třetí Sparta snížila odstup na čelo extraligy

foto Utkání 13. kola hokejové extraligy: HC Motor České Budějovice - HC Dynamo Pardubice, 22.října.2023 v Českých Budějovicích. Vítězný gól Budějovic, zleva Brant Harris z Českých Budějovic, brankář Pardubic Roman Will a Tomáš Zohorna z Pardubic.

Praha - Hokejisté Pardubic prohráli v 13. kole extraligy na ledě Českých Budějovic, přesto získali v čele soutěže jednobodový náskok na druhý Litvínov. Dynamo totiž padlo 3:4 v prodloužení, zatímco Verva prohrála na ledě Olomouce 1:2.

Na jihu Čech utkání rozhodl v čase 62:14 svým druhým gólem Brant Harris, Motor tak ukončil sérii pěti porážek. Dramatické utkání na Hané, po jehož skončení se na ledě strhla hromadná bitka, rozhodl gól Jana Bambuly v 53. minutě. Rovněž Olomouc ukončila proti favoritovi sérii nezdarů, předtím prohrála čtyřikrát za sebou.

Třetí je nadále Sparta, která porazila poslední Mladou Boleslav 4:1 a snížila odstup na vedoucí Pardubice na sedm bodů. Dvěma asistencemi se pod výhru Pražanů podepsali Michal Řepík a Roman Horák. Čtvrté místo drží Třinec, který vyhrál na ledě brněnské Komety 3:2 po samostatných nájezdech, utkání rozhodl uzdravený Marko Daňo.

V repríze jarního semifinále play off porazil Hradec Králové Vítkovice 2:0. Klíčový náskok si domácí vypracovali v první třetině, kdy se střelecky prosadili Aleš Jergl a Oliver Okuliar, brankář Patrik Bartošák udržel podruhé v sezoně čisté konto.

První domácí porážku v sezoně si připsal Liberec, který nestačil na Plzeň a prohrál 3:4 po samostatných nájezdech. Škoda potvrdila vzrůstající formu a vyhrála počtvrté z posledních pěti zápasů.

Podobně jako Plzeň je na tom i Kladno, které vyhrálo v Karlových Varech 2:1. Rytíři tak bodovali pošesté v řadě, počtvrté vyhráli. Utkání rozhodl ve 40. minutě útočník Denis Kusý. Kladno vyhrálo na západě Čech v soutěžním zápase poprvé od března 2014.

Výsledky 13. kola hokejové extraligy

HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 23. O. Procházka (Dlapa) - 11. Tralmaks (Kusý, Klepiš), 40. Kusý (Tralmaks, Ticháček). Rozhodčí: Jeřábek, Jaroš - Lhotský, Hnát. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 5382.

* * *

Mountfield Hradec Králové - HC Vítkovice Ridera 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Jergl (Okuliar, F. Pavlík), 18. Okuliar (T. Pavelka). Rozhodčí: Hribik, Veselý - Ondráček, Šimánek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 4420.

* * *

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň 3:4 po sam. náj. (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Faško-Rudáš (Rychlovský, Filippi), 11. McCoshen (Filippi, Pérez), 48. Melancon (Flynn, Filippi) - 27. Mertl (Holešinský), 37. Holešinský (Söderlund), 56. Holešinský (Laakso), rozhodující nájezd Söderlund. Rozhodčí: Sýkora, Šindel - J. Svoboda, Špůr. Vyloučení: 2:7, navíc Filippi - Laakso oba 5 min. Využití: 1:0. Diváci: 5276.

* * *

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Holík (Zaťovič, Kaňák), 48. Moses (Ščotka, Holík) - 31. Nestrašil (L. Hudáček, Daňo), 55. Adámek (Dravecký, Vrána), rozhodující sam. nájezd Daňo. Rozhodčí: Mrkva, Cabák - Lederer, Blažek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 6735.

* * *

Banes Motor České Budějovice - HC Dynamo Pardubice 4:3 v prodl. (0:1, 0:1, 3:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 42. Gulaš (Štencel, Vráblík), 45. Harris (Kubík, Pýcha), 57. Kondelík (Gulaš, F. Přikryl), 63. Harris (F. Přikryl) - 14. Radil (Čerešňák, M. Kaut), 39. Čerešňák (Radil, Hyka), 54. Košťálek (Hyka, L. Sedlák). Rozhodčí: Kika, Vrba - Zíka, Rampír. Vyloučení: 4:4, navíc Kachyňa (Č. Budějovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 6156.

* * *

HC Olomouc - HC Verva Litvínov 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 34. Navrátil (Macuh, Anděl), 53. Bambula (Sirota) - 30. Jurčík (Zile, Válek). Rozhodčí: Šír, Pilný - Axman, Bohuněk. Vyloučení: 4:2, navíc J. Káňa, A. Rutar - O. Kaše, D. Zeman všichni 5 min. Bez využití. Diváci: 4538.

* * *

HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 10. Kestner (R. Horák, Řepík), 31. Buchtele (M. Forman), 46. Moravčík (Konečný), 60. P. Kousal (Řepík, R. Horák) - 25. Rohdin (J. Aaltonen). Rozhodčí: Květoň, Ondráček - Frodl, Hynek. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 8057.