16. kolo ELH: Litvínov doma ještě neprohrál, Pardubice přehrály Spartu a jsou první

foto Utkání 16. kola hokejové extraligy: HC Dynamo Pardubice - HC Sparta Praha, 31. října 2023, Pardubice. Zleva Jakub Krejčík ze Sparty, brankář Sparty Josef Kořenář a Adam Musil z Pardubic. PC

Praha - Tabulku i po odehrání dnešního programu 16. extraligového kola vedou hokejisté Pardubic. Na programu byla sice jen čtyři utkání, o to větší pozornost ale přitahovala. Dynamo uhájilo díky těsné výhře nad Spartou vedení o jediný bod před Litvínovem, kterému se podařilo zdolat brněnskou Kometu.

Pardubičtí porazili Pražany 4:3 a udrželi si tak v čele tabulky malý náskok před Litvínovem. Pět gólů padlo již v prvních pěti minutách zápasu. Hosté potom ve třetí třetině vyrovnali, ale rychlou odpověď v podobě vítězného gólu přichystal Martin Kaut. Dvě branky Východočechů vstřelil před vyprodanou pardubickou arénou (10.194 diváků) Robert Říčka. Pražané neuspěli po sérii tří výher.

Hokejisté Litvínova potvrdili pozici nejúspěšnějšího týmu v domácím prostředí a porazili Brno 6:3. Na jubilejní desáté výhře v sezoně na Zimním stadionu Ivana Hlinky se dvěma góly a asistencí podílel útočník Nicolas Hlava. Litvínov je i nadále druhý, Brno páté.

Obhájce titulu Třinec vyhrál v Liberci 3:1. Oceláři bodovali poosmé za sebou. Pošesté při této sérii slavili vítězství. Rozhodující branku vstřelil v 53. minutě Daniel Voženílek a 112 sekund před koncem zpečetil výsledek při power play do prázdné branky Richard Pánik, který si v utkání připsal i asistenci. Bílí Tygři nenavázali na poslední dvě výhry a prohráli čtvrtý ze šesti zápasů.

Hráči Českých Budějovic porazili Plzeň 4:1. Jihočeši zabrali po dvou zápasech bez zisku a připsali si druhou výhru z posledních devíti vystoupení. Všechny body získal Motor takřka po měsíci. A to i přesto, že Indiány poslal ve 26. minutě do vedení Jakub Šiler. Ještě do druhé přestávky otočili vývoj Jan Ordoš a Mikuláš Hovorka.

Původně byl na dnešek naplánovaný i duel BK Mladá Boleslav - Mountfield Hradec Králové, kvůli virovému onemocnění vyššího počtu domácích hráčů byl ale odložen.

Výsledky 16. kola hokejové extraligy

Banes Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 29. Ordoš (Kondelík, Pýcha), 38. Hovorka (M. Beránek, M. Doudera), 44. M. Hanzl (D. Simon, Štencel), 60. Kubík - 26. Šiler (M. Indrák). Rozhodčí: Pražák, Šindel - Brejcha, Gerát. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. Diváků: 5705.

•

HC Verva Litvínov - HC Kometa Brno 6:3 (2:1, 2:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 12. D. Kaše (Hlava, Baránek), 14. Jaks (D. Kaše), 33. Maštalířský (Kirk), 40. Abdul (Gut), 52. Hlava (O. Kaše), 60. Hlava (O. Kaše) - 5. Zaťovič (Holík, Gazda), 42. K. Pospíšil (Moses, Cingel), 46. Moses. Rozhodčí: Úlehla, Ondráček - Špůr, Šimánek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 4282.

•

Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 32. Bulíř (Birner) - 34. L. Hudáček (Daňo, Marinčin), 53. D. Voženílek (M. Růžička, Pánik), 59. Pánik. Rozhodčí: Sýkora, Jaroš - Kajínek, J. Svoboda. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 4126.

•

HC Dynamo Pardubice - HC Sparta Praha 4:3 (3:2, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Říčka (Košťálek, Cienciala), 4. Říčka (R. Kousal, Košťálek), 5. Cienciala, 45. M. Kaut (Cienciala, J. Kolář) - 3. Buchtele (J. Lajunen, Krejčík), 4. Chlapík (M. Forman, Sobotka), 43. Sobotka (Chlapík). Rozhodčí: Mrkva, Šír - Bohuněk, Lederer. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 10.194 (vyprodáno).