Fotbalisté Liberce zdolali České Budějovice 1:0, Ostrava vyhrála po obratu v Karviné

Fotbalisté Liberce ve 14. kole první ligy zdolali na svém hřišti České Budějovice 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil v 61. minutě chorvatský útočník Luka Kulenovič. Slovan neprohrál v nejvyšší soutěži potřetí za sebou a posunul se na osmé místo. Předposlední Jihočeši naopak čekají tři duely na bodový zisk i na vstřelenou branku.

Liberec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva Christian Frýdek, autor prvního gólu Luka Kulenovič a Denis Višinský z Liberce | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Severočeši navázali na vítězství 4:0 z posledního vzájemného střetnutí i na středeční pohárový triumf 1:0 nad Mladou Boleslaví. Dynamo nevyhrálo venku 17 ligových zápasů po sobě a v aktuálním ročníku je s jedním bodem nejhorším týmem na hřištích soupeřů.

Zlín si připsal první ligovou výhru venku. Teplice překonaly problém s osvětlením, vyhrála i Sparta

Liberec vstoupil do utkání aktivněji a v úvodní pětiminutovce si vypracoval několik nebezpečných závarů. Po jednom z nich byl blízko gólu Preisler, jenž sám před bránou těsně nedosáhl na dorážku. Jihočeši postupně hru vyrovnali a v 34. minutě dostali míč do sítě, když Skalák po Suchanově kolmici prostřelil brankáře Bačkovského. Videorozhodčí ale odhalil ofsajd zkušeného útočníka hostů.

České Budějovice nastoupily bez nejlepšího střelce týmu Jakuba Hory, který byl v týdnu vyřazen z kádru, a stejně jako soupeř se jen ztěžka dostávaly do zakončení. Slovan začal výrazněji hrozit až po změně stran. Nejprve v 48. minutě Šípoše zaměstnala Preislerova rána a vzápětí Kulenovič hlavou jen těsně minul bránu slovenského gólmana.

V 61. minutě už se Severočeši dočkali. Kulenovič zpracoval ve vápně Preislerovu střelu, obehrál obránce Sladkého a zblízka nedal Šípošovi šanci. Čtyřiadvacetiletý Chrovat, jenž poslední dva soutěžní zápasy kvůli zranění chyběl, skóroval v lize ve třetím duelu za sebou a celkově počtvrté v ročníku. V čele klubové tabulky střelců tak dorovnal kolegu z útoku Tuptu.

Jihočeši se dostali do tlaku až v závěrečné desetiminutovce. S Alliho střelou z úhlu si ale Bačkovský poradil a Trummerův tečovaný pokus prolétl kolem levé tyče domácí brány. Dynamo v Liberci nezvítězilo v nejvyšší soutěži podvacáté za sebou, naposledy tam uspělo před 27 lety.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 5. 11. 2023)