Fiala vidí investiční příležitosti pro ČR v Pobřeží slonoviny

foto Ilustrační foto - Premiér Petr Fiala, 21. září 2023, Praha.

Abidžan - Předseda vlády Petr Fiala dnes jednal s premiérem Pobřeží slonoviny Robertem Beugrém Mambém a viceprezidentem Tiémokem Koném a zahájil v Abidžanu obchodní fórum. Příležitosti v Pobřeží slonoviny český premiér vidí například v dodávkách vyspělé zdravotnické techniky či zemědělských technologií. S Mambém hovořil Fiala podle svých slov také o dodávkách dopravních prvků, konkrétně autobusů.

Fiala v projevu po jednání s premiérem Pobřeží slonoviny vyzdvihl roli této západoafrické země v zachování bezpečnosti. Poznamenal, že Pobřeží slonoviny je nejrychleji se rozvíjející africká země. Premiér Pobřeží slonoviny na společném briefingu s Fialou nepromluvil.

Odpoledne český premiér navštíví nemocnici, která je vybavena českým zdravotnickým zařízením. Očekává se účast místního ministra zdravotnictví.

V noci na sobotu se Fiala, kterého na cestě do Etiopie, Keni, Ghany a Pobřeží slonoviny doprovázela početná podnikatelská delegace zastupující firmy mimo jiné z obranného průmyslu či zdravotnictví, vrátí do Česka.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 23.07.2025 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je středa 23. července 2025

Očekáváme v 17:00 24°C

Celá předpověď