Liga mistrů UEFA 2023/2024

Vlhová všechny v Levi převálcovala, Dubovská byla čtrnáctá

Petra Vlhová zcela suverénně ovládla úvodní slalom sezony v Levi. Druhou Němku Lenu Dürrovou porazila o 1,41 sekundy. Martina Dubovská byla čtrnáctá. Druhá z Češek Adriana Jelínková nedokončila první kolo. Další závod čeká slalomářky v Levi v neděli. Přímý přenos vysílá ČT sport a ČT sport Plus od 9:50.

Česká slalomářská jednička Dubovská v obou kolech držela s nejlepšími krok v úvodní rovinatější pasáži, ale ztrácela v prudkém třetím sektoru. Už po prvním kole byla čtrnáctá.

Po druhé jízdě se zařadila na čtvrtou příčku, ale nakonec si nepohoršila. Na vítěznou Vlhovou, která jako šestá lyžařka vyhrála 20 slalomů ve Světovém poháru, ztratila v součtu 3,72 sekundy. Od první desítky dělilo Dubovskou 42 setin sekundy.

"V jízdách jsem udělala pár chyb. V té první jsem se necítila dobře, v druhé jsem chybovala ve strmé části," uvedla Dubovská.

Olympijská vítězka Vlhová nedala soupeřkám sebemenší šanci. Její odstup od druhé Dürrové byl největším náskokem vítězky ženského slalomu SP od prosince 2019.

V Levi vyhrála slovenská lyžařská hvězda už pošesté, takže bude mít už šestého soba, který je zde tradiční odměnou za vítězství. Vyrovnala Američanku Mikaelu Shiffrinovou, která skončila čtvrtá a ani ve druhém závodě nové sezony se nedostala na stupně vítězů.

Vedle Vlhové a Dürrové ji předstihla ještě Katharina Liensbergerová. Rakušanka, které se v minulé sezoně vůbec nedařilo, byla na stupních vítězů poprvé od vítězství ve slalomu v Aare v březnu 2022.

Výsledky slalomu žen v Levi

1. Vlhová (SR) 1:50,59 (53,79+56,80), 2. Dürrová (Něm.) -1,41 (53,97+58,03), 3. Liensbergerová (Rak.) -1,55 (54,81+57,33), 4. Shiffrinová (USA) -1,70 (54,21+58,08), 5. Hectorová (Švéd.) -2,60 (55,22+57,97), 6. Nullmeyerová (Kan.) -2,97 (55,95+57,61), ...14. Dubovská -3,72 (55,82+58,49), Jelínková (obě ČR) nedokončila 1. kolo.

Průběžné pořadí SP (po 2 z 45 závodů): 1. Vlhová 160, 2. Gutová-Behramiová (Švýc.) 100, 3. Hectorová 95, 4. Shiffrinová 90, 5. Brignoneová (It.) a Dürrová obě 80, ...26. Dubovská 18.