Gąsienica-Daniel z drugim wynikiem w karierze

Kolejny weekend alpejskiego Pucharu Świata i kolejne punkty do klasyfikacji dla Maryny Gąsienicy-Daniel. Polka z dobrej strony zaprezentowała się w supergigancie.

PS
Maryna Gąsienica-Daniel Facebook / Na zdjęciu: Maryna Gąsienica-Daniel
Maryna Gąsienica-Daniel, która przede wszystkim specjalizuje się w slalomie gigancie, w piątek stanęła na starcie supergigant w szwajcarskim Sankt Moritz. Reprezentantka Polski bardzo dobrze radziła sobie na transie, a na metę wpadła z czasem 1:20,06. Ten rezultat przełożył się na 22. miejsce.

Warto odnotować, że to drugi najlepszy wyniki Gąsienicy-Daniel w supergigancie w jej karierze. Lepiej było tylko w marcu 2022 roku, kiedy to znalazła się na 16. miejscu.

Triumfatorką piątkowych zmagań została Sofia Goggia. Włoszka okazała się najlepsza z czasem 1:16,63 s. Drugie miejsce zajęła Cornelia Huetter, tracąc do zwyciężczyni 0,95 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanęła Lara Gut-Behrami (strata 1,02).

W klasyfikacji generalnej alpejskiego Pucharu Świata Gąsienica-Daniel zajmuje 34. miejsce. Prowadzi Mikaela Shiffrin.