Erik Černák smeruje do šatne. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|1. jan 2024 o 06:36 (aktualizované 1. jan 2024 o 07:04)

Černákova Tampa nastúpila proti Slafkovského Montrealu.

NEW YORK. Silvestrovská noc priniesla v NHL nočný duel Slovákov Erika Černáka a Juraja Slafkovského.

Pre prvého menovaného sa zápas skončil skôr. Obranca už v prvej tretine inkasoval tvrdý hit od Josha Andersona a nepríjemne padol. Zastal sa ho spoluhráč Luke Glendening, ktorý sa s Andersonom pobil.

Černák stihol odohrať len šesť minút a 39 sekúnd, počas ktorých si pripísal jeden hit a mínusový bod.

Tampa Bay dohrávala zápas len so štyrmi obranca, v druhej tretine sa zranil aj Haydn Fleury. Tréner Jon Cooper po zápase povedal, že Fleuryho zranenie je serióznejšie ako Černákove.

Juraj Slafkovský si pripísal asistenciu, hit a strelu na bránu, odohral 20 minút a 42 sekúnd.

V 58. minúte sa podieľal na znížení stavu, keď sa puk odrazil od jeho nohy a kapitán Suzuki ho perfektne trafil. Montreal nakoniec podľahol Tampe Bay 3:4.

Slovenská dvojička Adam Ružička a Martin Pospíšil bola pri výhre Calgary nad Philadelphiou 4:3. Ani jeden ale nebodoval. Ružička raz vystrelil na bránu a odohral 8 minút a 12 sekúnd. Pospíšil si pripísal dva hity, dve trestné minúty a na ľade strávil 9:16 min.

+14

Kapitán Tampy Bay Steven Stamkos odohral najviac zápasov za klub v histórii. V noci proti Montrealu nastúpil už na 1038. a predbehol tak na prvom mieste Vincenta Lecavaliera.

V Amalie aréne si za to vyslúžil ováciu od fanúšikov. Kanaďan počas 1038 zápasov nazbieral 1093 bodov (530+563) a klub z Floridy doviedol dvakrát k Stanley Cupu.

Hviezdny útočník Colorada Nathan MacKinnon si pri nočnej výhre 3:1 nad San Jose pripísal dve asistencie a svoju decembrovú bilanciu vylepšil na 29 bodov, čím v klubovej histórii prekonal Petra Šťastného v maximálnom počte získaných bodov za jeden kalendárny mesiac. Ten získal 27 bodov vo februári 1981.

MacKinnon navyše bodoval v každom domácom zápase Avs od začiatku sezóny. Svoju sériu proti San Jose natiahol už na 19 duelov.

Produktívny zápas má za sebou útočník Edmontonu Warren Foegele. Pri výhre 7:2 na ľade Anaheimu bodoval až päťkrát, strelil dva góly a na tri prihral. Vytvoril si tak osobný kariérny rekord v počte bodov za stretnutie.

"Boli časy, keď sme sa nachádzali dole, ale vytrvali sme," povedal Foegele. "Ak budeme stále veriť jeden v druhého a ostaneme pokojní, s touto skupinou by to malo ísť dobrým smerom."

NHL - základná časť - 1. január:

Minnesota - Winnipeg 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Góly: 19. M. Foligno (Spurgeon, F. Gaudreau), 44. F. Gaudreau (M. Johansson, Petan) – 23. Lowry (Appleton, DeMelo), 45. Namestnikov (Perfetti, Schmidt), 48. Toninato (Dillon, Pionk)

Detroit - Boston 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)

Góly: 34. Walman (Larkin, Raymond), 37. Chiarot (Copp, Veleno), 59. Compher (DeBrincat, Perron) – 20. Frederic (Pastrňák, Wotherspoon), 25. Frederic (McAvoy, H. Lindholm), 44. Coyle (McAvoy, Marchand), 58. DeBrusk (Frederic, McAvoy), 60. Zacha (Pastrňák, H. Lindholm)

Ottawa - Buffalo 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Góly: 7. Chychrun (Giroux, Sanderson), 13. MacEwen (Bernard-Docker, Chabot), 28. Kubalík (Greig, Chabot), 40. Kastelic (Brännström), 56. Zub – 20. T. Thompson (J. Skinner)

Pittsburgh - NY Islanders 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 3. Eller (Harkins, Puustinen), 23. Acciari (D. O'Connor), 60. Eller – 54. Bolduc

Tampa Bay - Montreal 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)

Góly: 35. Point (Paul, Hagel), 38. Watson (Hedman, Perbix), 48. de Haan (Kučerov, Stamkos), 55. Kučerov (Hedman, Cirelli) – 24. Caufield, 32. Kovacevic (Montembeault), 58. Suzuki (Slafkovský, Matheson)

/Erik Černák (Tampa Bay) nebodoval, pripísal si mínusový bod a hit, odohral len 6 minút a 39 sekúnd/

/Juraj Slafkovský (Montreal) si pripísal asistenciu, hit a strelu na bránu, odohral 20:42 min./

Anaheim - Edmonton 2:7 (1:2, 0:3, 1:2)

Góly: 10. Max Jones (R. Strome, Zegras), 45. Vatrano (Killorn, Gudas) – 5. R. McLeod (Foegele), 18. E. Kane, 22. Draisaitl (Nurse, Foegele), 25. Foegele (Nurse, C. Brown), 32. Foegele (R. McLeod, Draisaitl), 49. Hyman (McDavid, Bouchard), 56. Kulak (Draisaitl, Foegele)

Calgary - Philadelphia 4:3 (0:1, 1:0, 3:2)

Góly: 39. Backlund (Mangiapane, Gilbert), 48. Gilbert (Huberdeau, Coleman), 55. Kadri (Mangiapane), 58. Coleman (Mangiapane) – 10. Ristolainen (Poehling, Farabee), 57. Brink (Atkinson, Konecny), 59. Zamula (Konecny, Frost)

/Adam Ružička (Calgary) nebodoval, vystrelil na bránu a odohral 8 minút a 12 sekúnd/

/Martin Pospíšil (Calgary) nebodoval, pripísal si dva hity, dve trestné minúty a na ľade strávil 9:16 min./

Colorado - San Jose 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 7. Rantanen (MacKinnon, Ničuškin), 57. Ničuškin (J. Johnson, MacKinnon), 59. Manson (Toews, R. Johansen) – 37. Hertl (Granlund, Addison)

Dallas - Chicago 8:1 (3:0, 2:0, 3:1)

Góly: 12. Cr. Smith (Steel, Hakanpää), 18. R. Suter (J. Robertson, Heiskanen), 20. Seguin (Marchment, Duchene), 24. Steel (J. Robertson, Heiskanen), 33. Marchment (Seguin, Lundkvist), 45. Hintz (Harley, Pavelski), 55. Marchment (Seguin, Duchene), 59. Marchment (Lindell, Lundkvist) – 41. Kurashev (Bedard, Guttman)