Hokejisté Sparty se dostali do čela extraligy, Plzeň deklasovala Olomouc 8:0

foto Utkání 47. kola hokejové extraligy: HC Sparta Praha - HC Vítkovice Ridera, 3. ledna 2024, Praha. Yohann Auvitu z Vítkovic (vpravo).

Praha - Hokejisté Sparty porazili v 47. kole Tipsport extraligy po obratu Vítkovice 2:1 a vedou tabulku. Pražané sice inkasovali jako první, ve druhé třetině však před více než 10 tisíci diváky během čtyř minut a 15 sekund dvakrát skóroval Roman Horák. Sparta vyhrála sedmý z posledních osmi zápasů a na druhý pokus se dostala o bod před Pardubice do čela tabulky. Východočeši, kteří na přelomu roku startovali na Spenglerově poháru, mají tři zápasy k dobru.

Třetí místo si upevnil Třinec, který vyhrál 3:2 po samostatných nájezdech v Mladé Boleslavi. Oceláři si připsali třetí výhru za sebou, o tříbodový zisk přišli při power play Bruslařů, kteří si v čase 59:50 vynutili prodloužení. Nájezdy ale ovládl úřadující mistr.

Slezané zvýšili svůj náskok na čtvrtý Litvínov na tři body, Verva totiž doma prohrála s Karlovými Vary 1:6. Energie vykročila za výhrou v podkrušnohorském derby hned v úvodu, kdy si za sedm minut vypracovala tříbrankový náskok. Dvěma góly se se pod výhru hostů podepsali Ondřej Beránek a Vít Jiskra, který přidal dvě asistence a prožil první čtyřbodový duel kariéry.

V přímém souboji o páté místo Liberec porazil České Budějovice 4:1 a předstihl Motor v tabulce. Klíčový náskok si Bílí Tygři vypracovali ve druhé třetině, kdy skórovali třikrát v rozmezí tří minut. Jihočeši vyšli bodově naprázdno po sedmi zápasech. K Českým Budějovicím se přiblížil Hradec Králové, který porazil Kladno 4:2, ukončil sérii čtyř porážek a Rytíře zdolal pošesté za sebou. Mountfield ztrácí na Motor bod.

Vydařené utkání dnes odehrála Plzeň, která deklasovala Olomouc 8:0 a po dvou porážkách naplno bodovala. Dvěma góly se pod to podepsal útočník Ondřej Matýs, tři kanadské body za branku a dvě asistence nasbíral Petr Zámorský. Třetí čisté konto v sezoně udržel Dominik Pavlát. Hanáci nenavázali na sobotní výhru za Sparty a připsali si čtvrtou porážku z posledních pěti zápasů.

47. kolo hokejové Tipsport extraligy:

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Ridera 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 25. Horák (O. Najman, Mikliš), 29. Horák - 7. Peterek (Fridrich, M. Barinka). Rozhodčí: Hradil, Květoň - Hynek, Šimánek. Vyloučení: 3:1. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 10.063.

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 1:6 (1:3, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 8. Koblasa (Jaks) - 3. O. Procházka (Rachůnek), 6. Kofroň (Plutnar, Koffer), 7. O. Beránek (Jiskra), 47. O. Beránek (Černoch, Jiskra), 50. Jiskra (Rachůnek, Kofroň), 50. Jiskra (Černoch). Rozhodčí: Obadal, Vrba - Lhotský, Hnát. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 3810.

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 2:3 po sam. náj. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 18. F. Pavlík (Malát, Rohlík), 60. Fořt (Malát, Lantoši) - 17. Kurovský (Marinčin, Holinka), 30. Voženílek (M. Růžička, J. Jeřábek), rozhodující nájezd Voženílek. Rozhodčí: A. Jeřábek, Jaroš - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. Diváci: 2774.

Bílí Tygři Liberec - Banes Motor České Budějovice 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 30. Flynn (Bulíř), 30. Rychlovský (Filippi), 32. A. Najman, 59. J. Vlach (Šír) - 58. Toman (M. Beránek, Pýcha). Rozhodčí: Hribik, Veselý - Kajínek, Bohuněk. Vyloučení: 1:5, navíc J. Vlach, Budík - Kondelík všichni 5 min., Štich 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 3506.

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc 8:0 (1:0, 2:0, 5:0)

Branky a nahrávky: 10. Matýs (Holešinský, Dujsík), 23. Rekonen (Pour, Lev), 27. Indrák, 42. Matýs (Zámorský, Rekonen), 46. Zámorský (Jansa, Holešinský), 48. Hrabík (Zámorský, Straka), 57. Dujsík (Laakso, Straka), 58. Söderlund (Indrák, Piskáček). Rozhodčí: Šír, Cabák - Brejcha, Klouček. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 3637.

Mountfield Hradec Králové - Rytíři Kladno 4:2 (3:2, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Perret (Šťastný, T. Pavelka), 17. Estephan (Šťastný, Miškář), 19. T. Pavelka (Pláněk, Perret), 60. Jergl (Okuliar, Lalancette) - 16. Martenet (Sideroff, Jarůšek), 20. Tralmaks. Rozhodčí: Kika, Sýkora - J. Svoboda, Zíka. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 4396.

Zápas HC Kometa Brno - HC Dynamo Pardubice se bude hrát ve středu 10. ledna.