Nevlídné počasí během sprintů českým biatlonistům nesedlo. Krčmář a Jisslová dojeli v páté desítce

Českým biatlonistům úvodní závod roku 2024 nevyšel, ve sprintech na Světovém poháru v Oberhofu se kvůli horší střelbě nevešli ani do první třicítky. Z mužů byl nejlepší Jakub Štvrtecký na 35. místě, mezi ženami skončila jednačtyřicátá Jessica Jislová. Zvítězili domácí Benedikt Doll a Francouzka Justine Braisazová-Bouchetová.

Aktualizováno Oberhof (Aktualizováno: 16:05 5. 1. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počasí organizátorům ani závodníkům v Oberhofu nepřeje. Českým biatlonistům se sprint nevydařil | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Vedle Štvrteckého bodoval z Čechů jen Tomáš Mikyska. Třiadvacetiletý reprezentant, který se vrátil do Světového poháru poprvé po loňském zranění kolena, obsadil poslední bodované 40. místo. Dvaačtyřicátý skončil Vítězslav Hornig, hned za ním byl na střelnici třikrát chybující Michal Krčmář. Jonáš Mareček byl padesátý.

Češi se ani ve čtvrtém sprintu sezony nedostali do první dvacítky. Sprint mužů se měl v Oberhofu uskutečnit už ve čtvrtek, pořadatelé ho ale kvůli nepříznivému počasí odložili. I tak panovaly před startem obavy o stav tratě.

Dobrý start Štvrteckého

Pětadvacetiletý Štvrtecký měl závod dobře rozjetý. Při úvodní střelbě vleže trefil všech pět terčů a figuroval díky rychlému běhu před závěrečnou položkou vstoje na 19. místě. Poté ale třikrát chyboval a propadl se.

Nejzkušenější český biatlonista Krčmář se o dobrý výsledek připravil hned při úvodní „ležce“. Musel na dvě trestná kola a na další šel po střelbě vstoje. Konečné 43. místo znamená nejhorší výsledek v sezoně.

Doll si připsal druhý triumf ve sprintu za sebou. Německý reprezentant navázal na vítězství z Lenzerheide. Vybojoval šesté individuální vítězství v kariéře a čtvrté ve sprintu.

Výsledky Světového poháru v biatlonu v Oberhofu (Německo) - sprint:

Muži (10 km): 1. Doll (Něm.) 24:12,2 (1 tr. okruh), 2. Laegreid -1,8 (1), 3. Strömsheim -5,4 (1), 4. J. T. Bö (všichni Nor.) -19,6 (2), 5. Fak (Slovin.) a Kühn (Něm.) oba -29,8 (0), ...35. Štvrtecký -2:03,6 (3), 40. Mikyska -2:09,3 (1), 42. Hornig -2:15,2 (1), 43. Krčmář -2:16,4 (3), 50. Mareček (všichni ČR) -2:29,6 (3).

Průběžné pořadí (po 9 z 21 závodů): 1. J. T. Bö 534, 2. T. Bö 447, 3. Dale-Skjevdal (oba Nor.) 394, 4. Strömsheim 377, 5. Doll 376, 6. Laegreid 376, ...23. Krčmář 151, 45. Mareček 25, 48. Štvrtecký 23, 58. Václavík 15, 64. Karlík (oba ČR), 75. Mikyska 1.

Ženy (7,5 km): 1. Braisazová-Bouchetová (Fr.) 22:43,0 (2), 2. Preussová (Něm.) -4,4 (0), 3. Chauveauová (Fr.) -4,6 (1), 4. Magnussonová (Švéd.) -17,6 (0), 5. Hettichová-Walzová (Něm.) -23,8 (0), 6. Knottenová (Nor.) -28,2 (1), ...41. Jislová -2:12,1 (2), 49. Charvátová -2:26,3 (4). 59. Davidová -2:49,1 (5), 67. Voborníková (všechny ČR) -3:11,2 (4).

Průběžné pořadí SP (po 9 z 21 závodů): 1. Braisazová-Bouchetová 517, 2. Tandrevoldová (Nor.) 441, 3. E. Öbergová (Švéd.) 423, 4. Vittozziová (It.) 422, 5. Preussová 397, 6. Knottenová 350, ...21. Voborníková 142, 24. Davidová 114, 25. Jislová 106, 48. Charvátová 42.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít