Blanenští atleti z Fénix Sportu testovali formu v zahraničí

10. ledna 2024, sport, přečteno: 789×

Členové Atletického a triatlonového oddílu Fénix Sport Blansko vyrazili v sobotu 6. ledna 2024 otestovat formu do bratislavské haly Elán. Konal se tam tradiční Tříkrálový běžecký mítink.

První závod po zlomenině klíční kosti absolvoval Vojta Přikryl. Čekaly ho závody na 500 metrů a 300 metrů. Závod na 500 metrů zaběhl v dobrém čase 1:08:80 min. Necelou hodinu po té pak nastoupil na 300 metrů a i v tomto závodu zaběhl výborně, když trať zdolal v čase 37:79 sec. Po třítýdenním výpadku můžeme být s výkony naprosto spokojeni.

Atleti z Fénix Sportu Blansko na závodech v Bratislavě. FOTO: archiv klubu

Také Áďa Přikrylová se postavila na trať 500 metrů. Skvěle rozběhnutý závod jí vynesl pěkný čas 1:27:75 min. Poté si ještě vyrovnala osobní rekord na 60 metrů časem 8:64 sec. Druhý halový start čekal také na Kubu Lučana, když si zvolil dvojstart 60 metrů a 300 metrů. V prvním kole na 60 metrů nejprve ulil start a ve druhém pak zaběhl 8:06 sec. Trať 300 metrů poté zvládl za 40:41 sec.

Na Vojtu s Kristiánem nakonec čekal běh na 2000 metrů. Lépe dopadl Vojta Korgo když doběhl v čase 6:29 min. Kristián Konečný byl kousek za ním v čase 6:36 min. Byl to dobrý test aktuální výkonnosti který naši závodníci zvládli na výbornou.