Pastrňák si připsal v NHL gól a přihrávku, Mrázek nezastavil rozjetý Edmonton

foto Utkání zámořské hokejové NHL Ottawa Senators - Boston Bruins, 25. ledna 2024. Zleva Pavel Zacha z Bostonu a Drake Batherson z Ottawy.

New York - David Pastrňák přispěl v NHL gólem a přihrávkou k výhře hokejistů Bostonu 3:2 v prodloužení na ledě Ottawy a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Jednou asistencí podpořil vítězství Bruins také Pavel Zacha. Petr Mrázek pustil dvě branky z 33 střel v Edmontonu, který porazil Chicago 3:0 a připsal si patnáctou výhru v řadě. Oilers vyrovnali třetí nejdelší sérii vítězství v historii soutěže.

Vítek Vaněček se dostal na ledě Caroliny do branky New Jersey ve 24. minutě za stavu 0:3. Český gólman z jedenácti střel neinkasoval, ale jeho spoluhráči zápas jen zdramatizovali dvěma trefami na konečných 2:3. V dresu domácích nebodoval Martin Nečas. Na straně poražených se vrátil do sestavy Ondřej Palát, který vynechal kvůli zranění v dolní části těla předchozích deset utkání.

Boston vedl po akcích Pastrňáka 2:0. Havířovský rodák otevřel v závěru úvodní třetiny skóre, když využil po vyhraném vhazování střelou od modré čáry už po třech sekundách přesilovou hru. Český útočník zaznamenal 31. gól sezony a v tabulce kanonýrů NHL je na čtvrtém místě.

Druhý gól Bostonu padl po české spolupráci. Pastrňák posunul puk ve středním pásmu Zachovi, po jehož přihrávce převzal puk na útočné modré čáře Trent Frederic a prosadil se střelou z mezikruží přes obránce. Ottawa vyrovnala trefami Thomase Chabota a Vladimira Tarasenka v přesilových hrách. Zápas rozhodl v prodloužení z přečíslení dva na jednoho Brad Marchand.

Výhru Edmontonu řídil Connor McDavid, který vstřelil dvě branky a jednu připravil. Kapitán Oilers zakončil v úvodu prostřední části souhru v početní převaze trefou do prázdné branky. Po přihrávce McDavida překonal Mrázka ve 47. minutě zblízka Zach Hyman. Při risku Chicaga bez gólmana zpečetil výhru McDavid.

Nejlepším hráčem zápasu byl ale vyhlášen brankář Edmontonu Calvin Pickard, který zastavil 27 střel a z trestného střílení na něj nevyzrál MacKenzie Entwistle za stavu 1:0.

Mrázek, který prodloužil s Chicagem před pár dny smlouvu o další dva roky, pokračuje ve spolehlivých výkonech. Český gólman si připsal úspěšnost zásahů alespoň 90 procent v šestém utkání za sebou a v Edmontonu jej zvolili třetí hvězdou utkání.

NHL:

Montreal - NY Islanders 4:3 (3:0, 0:1, 1:2)

Branky: 13. a 58. Monahan, 8. Suzuki, 12. Caufield - 24. Horvat, 55. Barzal, 57. Palmieri. Střely na branku: 26:46. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. Monahan (Montreal), 2. Barzal (NY Islanders), 3. Suzuki (Montreal).

Ottawa - Boston 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 40. Chabot, 57. Tarasenko - 19. Pastrňák, 29. Frederic (Zacha, Pastrňák), 62. Marchand. Střely na branku: 37:23. Diváci: 18.722. Hvězdy zápasu: 1. Swayman, 2. Pastrňák (oba Boston), 3. Chabot (Ottawa).

Detroit - Philadelphia 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Branky: 22. Larkin, 28. Seider, 31. Copp. Střely na branku: 17:30. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Lyon, 2. Larkin, 3. Raymond (všichni Detroit).

Tampa Bay - Arizona 6:3 (2:1, 3:1, 1:1)

Branky: 1. Raddysh, 20. Point, 28. Kučerov, 33. Stamkos, 36. Chaffee, 48. Glendening - 9. Keller, 37. Durzi, 52. Crouse. Střely na branku: 37:20. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Stamkos, 3. Chaffee (všichni Tampa Bay).

Carolina - New Jersey 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)

Branky: 2. Aho, 23. Teräväinen, 24. J. Staal - 36. Dowling, 60. Bratt. Střely na branku: 23:25. Vítek Vaněček odchytal za New Jersey 34:17 minuty a z 11 střel neinkasoval. Diváci: 18.792. Hvězdy zápasu: 1. Raanta, 2. Teräväinen, 3. J. Staal (všichni Carolina).

Dallas - Anaheim 4:3 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 3. Duchene, 27. C. Smith, 51. Heiskanen, 61. Harley - 16. Vaakanainen, 22. Terry, 41. Silfverberg. Střely na branku: 44:21. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Harley (Dallas), 2. Gibson (Anaheim), 3. Heiskanen (Dallas).

Minnesota - Nashville 2:3 (0:0, 1:0, 1:3)

Branky: 33. Eriksson Ek, 57. Boldy - 42. Carrier, 43. F. Forsberg, 52. Josi. Střely na branku: 24:28. Diváci: 18.254. Hvězdy zápasu: 1. Josi, 2. O´Reilly (oba Nashville), 3. Eriksson Ek (Minnesota).

Calgary - Columbus 2:5 (2:2, 0:1, 0:2)

Branky: 8. Weegar, 15. Zary - 3. Činachov, 12. Severson, 27. Texier, 54. Voronkov, 59. Fantilli. Střely na branku: 30:32. Diváci: 16.689. Hvězdy zápasu: 1. Činachov (Columbus), 2. Coronato (Calgary), 3. Severson (Columbus).

Edmonton - Chicago 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky: 22. a 59. McDavid, 47. Hyman. Střely na branku: 34:27. Petr Mrázek odchytal za Chicago 59:15 minuty, inkasoval dvě branky z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 93,9 procenta. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Pickard, 2. McDavid (oba Edmonton), 3. Mrázek (Chicago).

6.Arizona4723321142:14449
7.Minnesota4821522147:16347