41. kolo ELH: Pardubice zdolaly Kladno, Sparta porazila Třinec

foto Utkání 41. kola hokejové extraligy: HC Dynamo Pardubice - Rytíři Kladno, 28. ledna 2024, Pardubice. Brankář Milan Klouček z Pardubic (vpředu) slaví se spoluhráči vyhrané utkání.

Praha - Hokejisté Pardubic vyhráli v 41. kole extraligy nad posledním Kladnem 3:1 a drží si v čele tabulky osmibodový náskok před druhou Spartou, oproti níž ještě mají dva zápasy k dobru. Pražané doma zvládli před 15.527 diváků utkání, které bylo součástí 15. ročníku charitativního projektu Sparta vzdává hold, s třetím Třincem 5:1. Úřadující mistr tak ze třetí pozice ztrácí už 11 bodů.

Pardubice zvítězily podeváté za sebou. Třemi body za gól a dvě přihrávky k tomu přispěl slovenský útočník Matej Paulovič. Rytíři prohráli jedenáctý duel za sebou a ztrácejí na třináctou Mladou Boleslav už sedm bodů, ale mají k dobru tři dohrávky.

Sparta ukončila sérii tří porážek a porazila úřadujícího třineckého mistra i počtvrté v sezoně, poprvé však v základní hrací době. Dvěma góly se na tom podílel útočník Filip Chlapík. Oceláři podruhé za sebou prohráli venku a jsou to jejich jediné porážky z posledních sedmi utkání.

Čtvrtý Litvínov zvítězil na ledě Plzně 5:3 a odčinil páteční domácí nezdar s Pardubicemi. Vyrovnané utkání rozhodli Severočeši dvěma góly během necelé půl minuty na začátku třetí třetiny. Dvě branky Litvínova zaznamenal Nicolas Hlava, tři přihrávky Ondřej Kaše a dvě asistence Michal Gut. Naopak Plzeňští mají čtvrtou porážku v řadě.

Hradec Králové vyhrál po dokonalém obratu v Liberce 4:3 po samostatných nájezdech. Bílí Tygři vedli v 8. minutě už 3:0, ale ještě před koncem druhé třetiny bylo vyrovnáno. V základní hrací době už gól nepadl. Nájezdy rozhodl obránce Tomáš Pavelka. Východočeši bodovali posedmé za sebou, ale teprve podruhé během této série vyhráli.

Brno porazilo Karlovy Vary 5:1 a na domácím ledě vyhrálo pošesté v řadě. Po vyrovnané první třetině rozhodla Kometa o tříbodové zisku dvěma trefami ve druhém dějství. Brňané ve vyrovnaném středu tabulky ztrácejí na čtvrté místo, znamenající přímý postup do čtvrtfinále play off, pět bodů. Energie je v tabulce stále desátá.

Olomouc zdolala České Budějovice 3:2 po samostatných nájezdech a vyhrála doma popáté v řadě. Vítězný gól v rozstřelu dal Jakub Navrátil. Motor prohrál čtvrtý z posledních šesti duelů.

Statistika zápasů 41. kola extraligy:

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 7. Ton (Hauser), 28. Buchtele (R. Horák, Irving), 49. Chlapík (Buchtele), 58. Chlapík (Kempný, Sobotka), 60. M. Forman (Krejčík, O. Najman) - 51. Kundrátek (Cinciala, P. Vrána). Rozhodčí: Šír, Hribik - Šimánek, Špůr. Vyloučení: 3:5, navíc Mozík, Chlapík, Hauser, M. Forman - D. Voženílek, Polášek, Dravecký, Čacho všichni 5 min. Využití: 1:0. Diváci: 15.527.

HC Vítkovice Ridera - BK Mladá Boleslav 0:1 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)

Branka a nahrávky: 62. Malát (Pyrochta, Gewiese). Rozhodčí: Hradil, Jeřábek - Lhotský, Ondráček. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 5278.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 8. Söderlund z trestného střílení, 37. Holešinský (Rekonen, Mertl), 52. Schleiss (Michal Houdek) - 14. Koblasa (Gut, Zygmunt), 31. A. Kudrna (O. Kaše, Baránek), 44. Jaks (Gut, A. Kudrna), 45. Hlava (O. Kaše), 60. Hlava (O. Kaše, Zile). Rozhodčí: Ondráček, Mejzlík - Gerát, Zíka. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 5626.

HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 10. Vincour (Ekrt, Osburn), 22. Cingel (A. Zbořil, Moses), 32. Moses (Okál, A. Zbořil), 43. Kollár (J. Kos, K. Pospíšil), 60. Zaťovič (Ščotka) - 2. Kofroň (M. Rohan). Rozhodčí: Mrkva, Vrba - Lederer, Blažek. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 6991.

HC Dynamo Pardubice - Rytíři Kladno 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 18. Hájek (T. Zohorna, Paulovič), 25. Radil (Paulovič, R. Kousal), 45. Paulovič (R. Kousal, Radil) - 24. Ticháček (Smoleňák, Klepiš). Rozhodčí: Kika, Cabák - Axman, Bohuněk. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 9923.

HC Olomouc - Banes Motor České Budějovice 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 33. Klimek (Sirota, Nahodil), 60. Nahodil (Sirota, Navrátil), rozhodující sam. nájezd Navrátil - 1. Ordoš (Gulaš), 40. Gulaš (M. Doudera, M. Beránek). Rozhodčí: Jaroš, Šindel - Brejcha, Hynek. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 4366.

Bílí Tygři Liberec - Mountfield Hradec Králové 3:4 po sam. nájezdech (3:1, 0:2, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Hawryluk (A. Najman), 8. J. Vlach (J. Pérez, J. Šír), 8. Faško-Rudáš (A. Najman, Melancon) - 14. Blain (Okuliar, Miškář), 28. Eberle (Estephan), 35. Zachar, rozhodující sam. nájezd T. Pavelka. Rozhodčí: Sýkora, Veselý - J. Svoboda, Klouček. Vyloučení: 10:10, navíc Filippi (Liberec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 5696.