Koniec sezonu halowego dla Michała Rozmysa. “Wynik rezonansu jednoznaczny”

2 lut 2024, 11:05

Specjalizujący się w biegach na 1500 metrów Michał Rozmys nie wystąpi już w żadnych zawodach podczas tegorocznego sezonu halowego. 28-latek za pośrednictwem Instagrama przekazał, że wskutek kontuzji czekają go co najmniej cztery tygodnie przerwy.

Trudne miesiące za Michałem Rozmysem

Ubiegły rok dla Michała Rozmysa nie był specjalnie udany, jeśli chodzi o najważniejsze imprezy. W halowych mistrzostwach świata w Stambule w biegu na 1500 metrów zajął dopiero 9. miejsce. W późniejszym MŚ w Budapeszcie nie zdołał natomiast nawet awansować do finałowej rywalizacji.

Występy w 2024 roku również nie zaczęły się dla niego zbyt dobrze. Przed kilkoma dniami we francuskim Val-de-Reuil wystartował w biegu na 3000 metrów, ale nie dobiegł do mety i został zdyskwalifikowany. Niestety, w najbliższym czasie nie będzie miał możliwości poprawy wyników.

Kilka tygodni przerwy Rozmysa

Sezon halowy rozpoczęty/zakończony podczas startu na 3000m w Meeting de l’Eure. Po 1000 m silny ból, po 2300 m zejście z bieżni. Wynik rezonansu jednoznaczny. Złamanie zmęczeniowe i zakaz biegania na co najmniej 4 tygodnie – napisał Rozmys we wpisie na Instagramie.

Kontuzja z pewnością nie będzie oznaczać, że Rozmys będzie musiał zapomnieć o występie na swoich drugich igrzyskach olimpijskich w karierze. Na ostatniej imprezie w Tokio lekkoatleta w biegu na 1500 metrów zajął ósme miejsce.