Branky, body, vteřiny

Maděrová v polské Krynici poprvé v sezoně neprošla z kvalifikace

Světový pohár ve snowboardingu pokračoval paralelním obřím slalomem v polské Krynici. Zuzana Maděrová bohužel poprvé v sezoně neprošla do vyřazovacích jízd. Šestá žena celkového hodnocení paralelních disciplín obsadila v kvalifikaci první nepostupové 17. místo. Další pokus bude mít česká reprezentantka v neděli od 12:55, kdy přímý přenos závodu SP v paralelním obřím slalomu můžete sledovat na ČT sport a ČT sport Plus.

Z vítězství se v mužském závodě radoval Rakušan Andreas Prommegger, ženám vládla Němka Ramona Hofmeisterová.

Dvacetiletá Maděrová zaznamenala nejhorší výsledek v sezoně měsíc poté, co v předchozím závodu elitního seriálu na konci ledna v Simonhöhe obsadila životní druhou příčku. Další šanci bude mít v polském lázeňském středisku poblíž hranic se Slovenskem, jež hostí SP poprvé v historii, v nedělním druhém závodu.

V kvalifikaci skončili také další čeští reprezentanti Klára Šonková, Adéla Keclíková, Adam Počinek a Kryštof Minárik. Olympijská vítězka Ester Ledecká, jež v lednu vyhrála oba závody ve slalomu v Pamporovu, v Krynici nestartuje. Česká obojživelnice je na lyžařském Světovém poháru ve Val di Fassa, kde konání superobřího slalomu zhatily přívaly nového sněhu.

SP ve snowboardingu v Krynici (Polsko) - paralelní obří slalom:

Muži: 1. Prommegger (Rak.), 2. Fischnaller, 3. Bagozza (oba It.), ...v kvalifikaci 38. Počinek, Minárik (oba ČR) diskvalifikován.

Průběžné pořadí SP v paralelních závodech (po 10 ze 13 závodů): 1. Karl (Rak.) 599, 2. Bagozza 496, 3. Prommegger 466, ...40. Minárik 12.

Ženy: 1. Hofmeisterová (Něm.), 2. Zoggová (Švýc.), 3. Dekkerová (Niz.), ...v kvalifikaci 17. Maděrová, 22. Šonková, Keclíková (všechny ČR) diskvalifikována.

Průběžné pořadí SP v paralelních závodech (po 10 ze 13 závodů): 1. Hofmeisterová 704, 2. Schöffmannová (Rak.) 540, 3. Mikiová (Jap.) 494, ...8. Maděrová 342, 16. Ledecká (ČR) 200, 33. Šonková 33, 42. Keclíková 15.