Spektakularny triumf Industrii Kielce w Lidze Mistrzów! Polski zespół zdeklasował rywala [WIDEO]

Adam Starszynski / pressfocus
Industria Kielce wykonała spory krok w kierunku awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Polski zespół pewnie wygrał na wyjeździe z ekipą GOG Gudme 33:25 (18:10, 15:15).
Industria podeszła do tego starcia w dobrej formie. W dwóch ostatnich meczach ligowych podopieczni Tałanta Dujszebajewa wygrali 31:23 z Zepter KPR Legionowo i 34:29 w hitowym starciu z Orlen Wisłą Płock.
Spotkanie w 1/8 finału Ligi Mistrzów rozpoczęło się od niecelnego rzutu Emila Madsena. Po chwili wynik otworzył Oskar Rasmussen, wykańczając sprawnie rozegrany kontratak.
W odpowiedzi do remisu doprowadził Dylan Nahi. Swój dorobek bramkowy szybko otworzył też Aleks Dujszebajew, który głównie skupiał się jednak na kreowaniu gry partnerom.
Przy prowadzeniu 4:3 Tomasz Gębala sprokurował rzut karny. Andreas Wolff w pięknym stylu obronił próbę Madsena. Po chwili Niemiec zatrzymał Aarona Mensinga.
W ekipie kielczan idealnie funkcjonował duet Dani Dujszebajew - Igor Karacić. Po kolejnej skutecznej akcji Industria wypracowała czterobramkową przewagę. Trener gospodarzy poprosił o czas, ale przerwa nie wybiła mistrzów Polski z rytmu.
Industria znakomicie rozgrywała kolejne akcje ofensywne. Z kolei Wolff skutecznie radził sobie z uderzeniami na swoją bramkę. Nawet dwuminutowe kary dla Aleksa Dujszebajewa i Dylana Nahi nie zatrzymały rozpędzonych gości. Do przerwy ekipa Tałanta Dujszebajewa prowadziła 18:10.
Na początku drugiej połowy Arkadiusz Moryto nie zrozumiał się z Aleksem Dujszebajewem w ataku pozycyjnym. Po chwili reprezentant Hiszpanii zrehabilitował się, trafiając do siatki. Następnie Moryto wykorzystał rzut karny.
Kielczanie nie pozwolili rywalom na zmniejszenie strat. Duńczycy nie byli nawet blisko doprowadzenia do remisu. Industria finalnie wygrała 33:25.
Ostateczne losy awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów rozstrzygną się w rewanżu. Decydujące starcie odbędzie się 3 kwietnia w Kielcach.
GOG Gudme - Industria Kielce 25:33 (10:18, 15:15)