Historický obrat: Hokejisté Třince postoupili přes Spartu do finále, byli minutu od vypadnutí

Hokejisté Třince získali počtvrté za sebou extraligový titul.

Hokejová Sparta versus Třinec

Ve finále hokejové extraligy vyzve Pardubice tým Třince. Oceláři porazili v rozhodujícím sedmém utkání Spartu na jejím ledě 3:2 ve čtvrtém prodloužení a jako první v extraligovém play off otočili sérii ze stavu 0:3 a a navzdory třem úvodním prohrám postoupili.V čase 121:46 rozhodl před nejvyšší návštěvou letošních vyřazovacích bojů 16 780 diváků druhý nejdelší zápas domácí nejvyšší soutěže útočník Miloš Roman.

Svěřenci kouče Zdeňka Motáka, který již loni dovedl Slezany k titulu, v sobotu po gólech Jakuba Krejčíka dvakrát prohrávali. V závěru základní hrací doby je necelých 55 sekund před koncem zachránil v přesilovce při hře bez gólmana Marko Daňo.

Třinec vyhrál patnáctou sérii po sobě, již ve čtvrtfinále proti Českým Budějovicím to bylo po sedmi zápasech, a bude hrát šesté finále za sebou. Oceláři mohou dál snít o pátém titulu v řadě. Finále začne v úterý v Pardubicích, které postoupily přes Litvínov po výsledku 4:0 na zápasy.

Pražané ani na šestý pokus nezlomili prokletí sedmých zápasů. Tým kouče Pavla Grosse se musí spokojit s bronzem.

MOHLI JSTE PŘEHLÉDNOUT: Druhý život: Web CNN Prima NEWS nabídne jedinečný seriál o nelehkých osudech hokejistů

Tagy:
hokejista finále HC Sparta Praha HC Oceláři Třinec Jakub Krejčík Zdeněk Moták Marko Daňo