Dnes je 4. 5. 2024, svátek má: Květoslav

Cesta: Titulní stránka

Změna na čele. Fotbalisté Chotěboře výhrou v taháku sesadili z vedení Okříšky

Napsali o nás ...
Třebíčský deník, 15. 4. 2024

Byl to jasně největší magnet víkendového 19. kola krajského přeboru Vysočiny. Fotbalisté třetí Chotěboře v něm na domácí půdě v sobotu zdolali dosud vedoucí Okříšky 3:1. „Myslím, že šlo o zaslouženou výhru,“ sdělil trenér Chotěboře Martin Jakeš.

Vstup do zápasu přitom vyšel lépe vedoucímu celku tabulky. Po rohovém kopu balon doputoval na nohu Němce, který otevřel skóre zápasu. „V první půli byli domácí hráči více na balonu, ale hra v poli byla vcelku vyrovnaná,“ popisoval dění na hřišti kormidelník Okříšek Vladimír Hekerle. Ve 25. minutě bylo vyrovnáno. První nebezpečnou střelu ještě dokázal gólman Fiala zlikvidovat, na dorážku Bažouta už byl ale krátký – 1:1.

Po změně stran byla převaha Chotěboře viditelná. „Domácí celek hrál dobře, ale nám se druhý poločas herně nevydařil, to si prostě musíme přiznat,“ neskrýval Hekerle. Už tři minuty po poločasové přestávce šel klub z Havlíčkobrodska do vedení. Dvořák se na hranici pokutového území šikovně uvolnil a balon poslal přesně k tyči domácí svatyně – 2:1. A v 65. minutě bylo o osudu zápasu definitivně rozhodnuto. Chlad se pustil po pravé straně do individuální akce, pronikl do pokutového území a nezadržitelně skóroval – 3:1. Ve zbytku zápasu už si Chotěboř dvoubrankový náskok s přehledem pohlídala.

Zdolání lídra si její kouč hodně cenil. „Výhra je skvělá. Už jen kvůli tomu, aby si hráči uvědomili, že umí hrát velké zápasy. Současně ale platí, že je před námi ještě hodně dalších náročných duelů,“ usmíval se trenér Chotěboře Martin Jakeš.