Dnes je 4. 5. 2024, svátek má: Květoslav

Cesta: Titulní stránka

Okříšky nakonec podlehly v Chotěboři

Napsali o nás ...
Horácké noviny, 18. 4. 2024

V napínavém zápase v krajském přeboru se utkala Kamenice nad Lipou s Rapoticemi, který skončil vyrovnaně 2:2. První se prosadila Kamenice nad Lipou, když Dvořák skóroval v 15. minutě, dávající svému týmu brzkou výhodu. Nicméně Rapotice rychle odpověděly, když Palát proměnil penaltu ve 38. minutě a vyrovnal skóre.

Třešničkou na dortu se stala akce před poločasem, Šmarda využil příležitost a dal Rapoticím vedení v 42. minutě. Jakmile začala druhá půle, Kamenice nad Lipou zintenzivnily své úsilí o vyrovnání. Jejich odhodlání se vyplatilo, když Dvořák vstřelil svůj druhý gól zápasu v 68. mi-nutě, zajistil svému týmu důležitý bod. Navzdory snahám obou stran o vítězný gól v závěrečných fázích zápasu se žádnému nepodařilo prosadit, a tak se nakonec usadili na remíze 2:2.

V dalším zápase Chotěboř vyšla vítězně proti Okříškám se skóre 3:1. První se prosadili Okříšky, když Němec skóroval v 11. minutě, dávající svému týmu brzký náskok. Nicméně Chotěboř rychle odpověděla, když Bažout vyrovnal v 25. minutě. První poločas skončil remízou 1:1. Ve druhé půli Chotěboř zintenzivnila své útočné úsilí odhodlána získat vedení. Její vytrvalost se vyplatila, když Dvořák a Chlad skórovali v 48. a 65. minutě, čímž Chotěboř posadili do vyhovující pozice. Navzdory snahám Okříšek o comeback obrana Chotěboře zůstala nezlomená a zajistila vítězství 3:1.

V silně očekávaném zápase v krajském přeboru si FŠ Třebíč zajistila vítězství nad Sapeli Polná se skóre 2:0. Přestože oba týmy podnikly několik pokusů, první poločas skončil patem, kdy žádný z nich nedokázal prolomit obranu. Nicméně FŠ Třebíč začala druhou půli silně a zintenzivnila své útočné úsilí. Její vytrvalost se vyplatila, když Zerhau skóroval ve 55- minutě dávající svému týmu vedení. Jen tři minuty poté Hobza zdvojnásobil vedení FŠ Třebíče dalším gólem, čímž posadil svůj tým do vyhovující pozice. Navzdory snahám Sapeli Polná o comeback obrana Třebíče zůstala nezlomená, odmítající svým soupeřům jakékoli šance na skórování.

Kamenice nad Lipou - Rapotice 2:2 (1:2).

Branky: 15., 68. Dvořák - 38. (P) Palát, 42. Šmarda. Rozhodčí: Straka. ŽK: 1:1. Diváci: 173.

Chotěboř - Oldříšky 3:1 (1:1).

Branky: 25. Bažout, 48. Dvo¬řák, 65. Chlad -11. Němec. Rozhodčí: Pojezný. ŽK: 1:0. Diváci: 200.

FŠ Třebíč - Sapeli Polná 2:0 (0:0).

Branky: 55. Zerhau, 58. Hobza. Rozhodčí: Machát. ŽK: 0:1. Diváci: 205.

1. FŠ Třebíč 17 10   4   3 63:19 34

2. Chotěboř 17 10   4   3 36:18 34

3. Okříšky 17 10   4   3 37:22 34

4. Kamenice nad Lipou 17   9   4   4 35:25 31

5. Rapotice 17   8   3   6 38:29 27

6. Sapeli Polná 17   7   5   5 21:19 26