Branky, body, vteřiny

Děčín je prvním semifinalistou NBL, sérii s Brnem ukončil v nejrychlejším možném termínu

Úřadující vicemistři NBL z Děčína postoupili jako první tým nejvyšší soutěže do semifinále. Čtvrté vítězství ve čtvrtfinálové sérii zapsali v Brně, konkrétně 94:81, a ukončili moravskému soupeři sezonu. Ústí nad Labem vyhrálo v Pardubicích 95:80, vede 3:1 na zápasy a postupový mečbol může proměnit ve středu na vlastní palubovce.

Sestřih a ohlasy utkání Brno – Děčín

Brňané začali utkání o naději skvěle a vedli 13:2, ale nakonec se jim sérii zdramatizovat nepovedlo. Třetí čtvrtinu vyhráli hosté 22:12 a ve zbytku duelu si vedení pohlídali. Domácím nepomohlo 23 bodů Martina Svobody, který posílil Brno před play-off z Písku. Za Děčín dal 22 bodů Jordan Ogundiran. Tradiční tahoun A. J. Walton po odpykání jednozápasového trestu přispěl k vítězství 15 body.

"Jsme rádi, že jsme zvládli postoupit už v Brně. Po těch dvou těsných domácích duelech jsme ani nedoufali, že by to tak mohlo dopadnout," přiznal děčínský kouč Tomáš Grepl. "Musím dát kredit i Brnu, protože jsme žádnou čtvrtinu v té sérii neměli jednoduchou a všechno rozhodovaly detaily," konstatoval.

Dodal, že rozhodly zkušenosti jeho týmu, a v tom s ním byl zajedno i jeho protějšek Martin Vaněk. "Ti hráči mají odehraných spoustu zápasů," podotkl. "K tomu se přidalo to, že jsme nedávali jednoduché střely. Musíme se z toho poučit. V týmu je spousta mladých kluků, kteří play-off hráli poprvé," doplnil.

Pardubicím se nepovedlo navázat na sobotní skalp Ústí, a tentokrát ve střetnutí ani jednou nevedly. Nebylo jim nic platných 22 bodů Jureho Škifiče a 21 bodů Petra Šafarčíka. Sluneta se opírala o americké hráče – Maverick Rowan dal 20 bodů, Kristopher Martin 17 bodů a Lamb Autrey si připsal 16 bodů, 8 doskoků a 7 asistencí.

Čtvrtfinále play-off basketbalové ligy mužů – 4. zápasy:

Brno – Děčín 81:94 (24:17, 44:44, 56:66)
Nejvíce bodů: Martin Svoboda 23, Lee 20, Šiška 11 – Ogundiran 22, Matěj Svoboda 17, Pomikálek a Walton po 15. Konečný stav série: 0:4.

Pardubice – Ústí nad Labem 80:95 (19:33, 37:55, 62:78)
Nejvíce bodů:
Škifič 22, Šafarčík 21, Pekárek 13 - Rowan 20, Martin 17, Autrey 16. Stav série: 1:3.