Domaro

Čáslav z utkání s Hlinskem vytěžila pouze jeden bod

22. duben 2024, 10:40

Čáslav - Fotbalisté Čáslavi propásli ideální příležitost na to dostat blízké tabulkové sousedy v boji o záchranu pod tlak. Na domácím hřišti totiž Čáslavští nedokázali vstřelit Hlinsku více než jednu branku, a to ve výsledném zúčtovaní stačilo pouze na remízu 1:1. Bod je pod dvou výhrách v řadě pro svěřence Romana Kučery málo …

Čáslav – Hlinsko 1:1 (0:0)

Fotbalisté Čáslavi přitom do zápasu vstoupili dobře. V první půli po většinu času udávali tempo hry, avšak v gólových situacích střelci domácího celku trestuhodně selhali! V úvodní desetiminutovce se znovu do gólovky po centru Slavíka dostal Chábera, avšak hlavičkoval nad. Velkou šanci měl Turyna, který po centru Konyvky usměrnil míč hlavou v gólové pozici těsně mimo tři tyče. Chvíli před pauzou pak utekl po straně Slavík, míč předložil zpětnou přihrávkou do ideální pozice Kučerovi, který ke smůle domácích mířil nad branku!

Na začátku druhého poločasu zahrávali domácí roh. Ke střele se dostal Turyna a hosté míč odvraceli s vypětím všech sil z brankové čáry! O chvíli později sehráli fotbalisté Hlinska rohový kop na bližší tyč a Volf se prosadil přes bránící dvojici domácích hráčů – 0:1. Domácí ale dokázali za deset minut srovnat, když přetažený centr Konyvky napálil křižnou střelou do sítě Slavík – 1:1. Vstřelená branka ale paradoxně domácím jakoby ubrala vítr z plachet. O pár minut později musel proti Petráňovi zasahovat Vyhnánek. Domácí se dostali ve zbytku zápasu už jen do několika závarů. V poslední minutě pak centr Konyvky podběhl brankář Mašek, ovšem míč stihl ještě konečky prstů líznout a Ronovský před prázdnou brankou již nestihl na změnu směru míče zareagovat a balón paradoxně vyhlavičkoval zpět do hřiště.

„Je to pro nás obrovská ztráta. V zápase jsme měli na výhru, ale nakonec bereme pouze jeden bod,“ litoval po utkání trenér Čáslavi Roman Kučera a pokračoval: „V prvním poločase jsme hráli velice dobře, kombinovali jsme a vytvořili jsme si šance ke skórování. Na branku se ale nadřeme. Soupeře jsme za celé utkání pustili ke dvěma rohům a jedné střele na branku a dokázal nás bohužel jednou potrestat. Dokázali jsme vyrovnat, ale ve zbytku zápasu byl už náš tlak platonický,“ mrzelo Kučeru.

„Tímto výsledkem jsme si postup v tabulce hodně zavřeli, ale dokud bude žít šance na záchranu, tak neskládáme zbraně a budeme nadále bojovat,“ uzavřel.

Branky: 63. Slavík – 54. Volf.

Čáslav: Vyhnánek – Konyvka, Mráz, Vencl, Hanč – Chábera, Nešpor, Kučera, Slavík (74. Kraj) – Turyna (74. Junek), Peterka (62. Ronovský). Trenér Roman Kučera.