Uzávěrka 8. 5.

Institut dokumentárního filmu – konkurz (koordinátor/ka East Silver Karavan)

Publikováno 25. 4. 2024

Institut dokumentárního filmu (IDF) hledá koordinátora/ku pro program festivalové distribuce East Silver Karavan.

Požadavky na kandidáta/kandidátku:

● praxe v oblasti filmu, zkušenost z festivalů, kulturních či vzdělávacích akcí
● organizační a komunikační schopnosti, schopnost práce v týmu
● samostatnost, zodpovědnost, důslednost
● dobrá znalost angličtiny slovem i písmem
● znalost MS OFFICE (word, excel, powerpoint)
● předchozí festivalová či shippingová zkušenost vítána
● zkušenost s administrací projektů s podporou EU fondů vítána

Co nabízíme:

● smysluplnou práci v oblasti dokumentárních filmů
● prostor pro kreativitu a seberealizaci
● zázemí v zavedené a mezinárodně uznávané kulturní instituci sídlící v Praze
● osobní růst, profesní rozvoj a mezinárodní kontakty ve filmové oblasti
● možnost práce i  mimo kancelář
● motivující finanční ohodnocení
● nástup v průběhu května, nejpozději k 1. 6. 2024

Náplň práce:

● úzká spolupráce s vedoucí East Silver projektu
● festivalová distribuce cca 15 dokumentárních filmů
● výběr a hodnocení potenciálních filmů v průběhu roku
● komunikace a koordinace z filmovými tvůrci, společně tvořená festivalová strategie
● koordinace a přihlašování filmů na festivaly a aktivní vyhledávání nových festivalů
● příprava podkladů pro prezentaci filmu (materiály k filmu, technické filmové soubory, promo materiály apod.) viz eventival, filmfreeway atd.
● prezentace filmů a East Silver Karavany na filmových trzích a festivalech v průběhu roku
● administrativa projektu (příprava smluv s filmy, podklady pro fakturaci atd.)
● asistence při administraci grantů, příprava podkladů pro evaluační zprávy
● práce s databází IDF, práce s databázemi festivalů, úprava karet filmů a karet festivalů

Uchazeči mohou zaslat strukturovaný životopis a stručný motivační dopis (do 1 800 znaků) do 8. 5. 2024 na .