Andrej Babiš (ANO) během předvolební kampaně v Moravskoslezském kraji (květen 2%25)

Andrej Babiš (ANO) během předvolební kampaně v Moravskoslezském kraji (květen 2%25) Zdroj: Facebook - A. Babiš

Jana Bendová: Líbej, Andreji, líbej! Babišův polibek Okamurovi a kdo je krom Fialy nejhorší český premiér

Jana Bendová
Diskuze (54)

Předpovědi „kdo s kým“ po volbách jsou pochopitelně čím dál častější, spekulace divočejší. Složí vládu Andrej Babiš? Složí ji sám? A když ne sám, bude to s radikální SPD, mají-li vysnění Motoristé splasklé gumy? Politologové se shodují, že se Babišovi vládnout s Okamurou (nebo s jeho podporou) pranic nechce, tím spíš, že se šéf SPD dal do spolku s vysloveně proruským Rajchlem. Oba pánové, šéfové svých hnutí, se nemají v lásce, Babiš nezapomněl Okamurovi, že ho nepodpořil v prezidentské volbě. 

Babiš také touží být v Evropě respektovaný a zvaný do salónů, nechce sedět v koutě jako Putinův nadbíhač Fico. Ani pro Okamuru nemusí být účast ve vládě terno. Jednak by se v očích radikálních voličů ušpinil s establishmentem, jednak by vládnutí s Babišem politicky stěží přežil v plné síle, osud sociálních demokratů varuje. Babišovi by však smrtelný polibek Okamurovi mohli dějepisci jednou přičíst k dobru, nebo ne?

To navozuje otázku, kdo bude dalším „nejhorším premiérem“ v pořadí. Dnes je to podle ANO Fiala, zítra to bude podle voličů SPOLU Babiš, včera to byl Klaus, Zeman, Paroubek… Zkrátka my, voliči, si umíme vybrat! Naštěstí si pořád můžeme svobodně vybírat.

Trump a hokejová hůl

Američtí hokejisté titul mistrů světa věnovali také zesnulému útočníkovi Johnnymu Gaudreauovi

Amerika porazila Švýcarsko, má hokejové zlato. Švýcarsko má zase štěstí. Kdyby vyhrálo, Trump by na ně uvalil klidně i třistaprocentní cla se svým typickým odůvodněním, že Švýcarsko „vzniklo s cílem, aby vzalo USA na hůl“.

Lacinější demokracie

Tomio Okamura (SPD) na tiskovce ve Sněmovně (16.5.2025)

Na volebním jarmarku SPD je cibule za osm, mrkev za devět kaček, Havlíček z ANO na billboardu říká „za nás bylo líp, sirup pro děti o 26 % levnější“, zkrátka vydržte pár měsíců a ceny budou nižší, platy i důchody vyšší, daně se nezvýší a i ta naše česká demokracie bude lacinější!

Líbáš jako Babiš

Andrej Babiš (ANO) během předvolební kampaně v Moravskoslezském kraji (květen 2%25)

Pro Okamuru by případná vláda s Babišem znamenala polibek smrti, podobně jako se to stalo sociálním demokratům, shodují se politologové oslovení aktualne.cz. Líbej, Andreji, líbej!

Nejhorší premiér je...

Projekt Amadeus: Fiala a Stanjura (oba ODS) si prohlédli dostupné bydlení pro sestřičky, hasiče, učitele či policisty (26.5.2025)

Výrok z billboardu ANO, že Fiala je nejhorší premiér na světě, nelze kriminalizovat, byť by byl přehánějící a lživý, konstatoval žalobce. Jsou-li Parlament a vláda zrcadlem společnosti, jukněme do něj po ránu a zeptejme se: Zrcadlo, zrcadlo, pověz, kdo byl v zemi zdejší premiér (a jeho volič) nejhorší?

Pirát poručí digivětru

Zahájení kampaně Pirátů do sněmovních voleb 2025: Ivan Bartoš (26.5.2025)

Auditoři zpackané a uspěchané digitalizace stavebního řízení, kvůli níž byl odejit tehdejší šéfpirát Ivan Bartoš z Fialovy vlády, vyčetli ministerstvu pro místní rozvoj více než tři desítky klíčových pochybení. To je tak, když se chce poroučet větru, dešti a digitalizaci.

Svoboda do vesmíru!

Český astronaut Aleš Svoboda

Vláda schválila misi českého astronauta Aleše Svobody, za let do vesmíru zaplatíme během tří let dvě miliardy, z každé investované koruny by se do ekonomiky mělo vrátit korun osm. Každopádně je po bezmála půl století načase, aby Vladimír Remek nebyl pořád „první a jediný“, navíc slogan „Svoboda do vesmíru/Freedom to the universe“ je docela sexy.

 

Vstoupit do diskuze (54)