UniCredit Czech Open 2024

Mladé české hokejistky otočily duel s Finkami a postoupily do čtvrtfinále MS

Přerov – Mladé české hokejistky porazily v závěrečném utkání v základní skupině B na domácím mistrovství světa hráček do 18 let v Přerově Finsko 3:2 v prodloužení a ze druhého místa postoupily do čtvrtfinále. V něm je ve středu od 16:15 opět v Přerově čeká Rusko.

Česká ženská osmnáctka zdolala na MS Finky a postoupila do čtvrtfinále

Svěřenkyně trenéra Jana Fidrmuce potřebovaly k postupu vyhrát, jinak by o jejich osudu rozhodl až výsledek Švýcarek s Japonskem. Češky se před 1584 diváky dostaly do vedení ve 24. minutě, kdy využila přesilovku pět na tři Mlýnková.

Finky ve třetí třetině otočily stav díky trefám Nousiainenové a Nylundové, ale v 58. minutě vyrovnala Kaltounková. V nastavení po 64 vteřinách rozhodla v přesilovce pěti proti třem Erbenová.

ČR - Finsko 3:2 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)

Branky: 24. Mlýnková, 58. Kaltounková, 62. Erbenová - 47. Nousiainenová, 51. Nylundová.