Fotbalisté Chelsea zvítězili ve West Bromwichi. Dvě kola před koncem jsou mistry Premier League

Fotbalisté Chelsea vyhráli na hřišti West Bromwiche a zajistili si dvě kola před koncem titul v anglické Premier League. Výhru londýnského klubu trefil v 82. minutě Belgičan Batshuayi.

West Bromwich Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útočník Chelsea Michy Batshuayi střílí rozhodující gól do sítě West Bromwiche.

Útočník Chelsea Michy Batshuayi střílí rozhodující gól do sítě West Bromwiche. | Zdroj: Reuters

Chelsea vstupovala do utkání s náskokem sedmi bodů na druhý Tottenham. Pro jistotu titulu potřebovala na hřišti West Bromwiche zvítězit. Nerozhodný výsledek držel až do 82. minuty, kdy brankáře Fostera překonal Batshuayi.

Londýnský celek vedení udržel a po závěrečném hvizdu se mohl radovat ze šestého titulu v historii. Anglickou Premier League vyhráli po roční pauze.

Italský trenér Antonio Conte dotáhl Chelsea na nejvyšší příčku hned ve své první sezoně v klubu. Londýňané měli přitom v úvodu soutěže problémy. Po třech výhrách se slabšími soupeři totiž remizovali se Swansea (v tuto chvíli 17. v tabulce) a prohráli doma s Liverpoolem 1:2 a na Arsenalu 0:3.

Poté ale Conteho svěřenci vyhráli v Premier League dvanáct zápasů v řadě. V deseti z nich navíc neinkasovali. Po porážce ve 33. kole na hřišti Manchesteru United se na rozdíl čtyř bodů dotáhl Tottenham, který ale překvapivě ztratil body v posledním kole na West Hamu.