Velkou cenu Maďarska formule 1 vyhrál Vettel z Ferrari

Velkou cenu Maďarska formule 1 ovládl Němec Sebastian Vettel ze stáje Ferrari. Na druhém místě dojel týmový kolega Kimi Räikkönen z Finska a třetí byl Valtteri Bottas z Mercedesu.

Maďarsko Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězem Velké ceny Maďarska je Sebastian Vettel.

Vítězem Velké ceny Maďarska je Sebastian Vettel. | Zdroj: Reuters

Vettel zvítězil počtvrté v sezoně a před letní přestávkou vede v celkovém pořadí mistrovství světa o 14 bodů před Britem Lewisem Hamiltonem, který v neděli dojel čtvrtý. V posledním kole před sebe pustil stájového kolegu Bottase. V závodě měl Vettel problémy s volantem, ale přesto udržel vedení.

„Něco bylo špatně, řízení začalo trochu ujíždět do strany. Během závodu se to zhoršovalo a já se dokonce musel vyhýbat obrubníkům. Ovlivnilo to i Kimiho, který by jinak mohl jet rychleji. Byl to náročný závod, ale nakonec dopadl skvěle,“ řekl po závodě Vettel.

Ferrari odstartovalo výborně, oba jezdci poodjeli zbytku startovního pole. Problémy na dlouhé rovince v Hungaroringu dělal Max Verstappen. Nizozemec také zavinil konec závodu pro svého týmového kolegu z Red Bullu Daniela Ricciarda, do nějž vrazil ve druhé zatáčce a dostal za to desetivteřinovou penalizaci.

Závod byl opravdu dramatický. Jezdci Ferrari nakonec získali takzvaný double, ale byla to velká bitva. V Maďarsku by se dal závod rozdělit na dvě fáze. V té první Ferrari dominovalo. Po zastávkách v boxech se ale piloti Mercedesu, zejména Lewis Hamilton rudým vozům velmi přiblížil.

Formule 1 si teď dá pauzu na měsíc a pak se pojede Velká cena Belgie, která je na programu 27. srpna.

Velká cena Maďarska, závod mistrovství světa vozů formule 1 v Budapešti:
1. Vettel (Něm./Ferrari) 1:39:46,713 (průměrná rychlost: 185,836 km/h), 2. Räikkönen (Fin./Ferrari) -0,908, 3. Bottas (Fin./Mercedes) -12,462, 4. Hamilton (Brit./Mercedes) -12,885, 5. Verstappen (Niz./Red Bull) -13,276, 6. Alonso (Šp./McLaren) -1:11,223, 7. Sainz (Šp./Toro Rosso), 8. Pérez (Mex./Force India), 9. Ocon (Fr./Force India), 10. Vandoorne (Belg./McLaren) všichni -1 kolo.
Průběžné pořadí MS (po 11 z 20 závodů): 1. Vettel 202, 2. Hamilton 188, 3. Bottas 169, 4. Ricciardo (Austr./Red Bull) 117, 5. Räikkönen 116, 6. Verstappen 67, 7. Pérez 56, 8. Ocon 45, 9. Sainz 35, 10. Hülkenberg (Něm./Renault) 26.
Pohár konstruktérů: 1. Mercedes 357, 2. Ferrari 318, 3. Red Bull 184, 4. Force India 101, 5. Williams 41, 6. Toro Rosso 39, 7. Haas 29, 8. Renault 26, 9. McLaren 11, 10. Sauber 5.

dpr, nis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít