Slavia se rozstřílela, sešívaní nasázeli Boleslavi čtyři góly. Plzeň vede ligu už o čtyři body

Slavia konečně prolomila střeleckou smůlu. Obhájci titulu v pátém kole HET ligy porazili Mladou Boleslav 4:0. Jen o jeden gól míň dali hráči Viktorie Plzeň Baníku. Fotbalisté Jablonce poprvé vyhráli. Na vlastním stadionu porazili Zlín 2:0.

Jablonec (Aktualizováno: 20:22 27. 8. 2017) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mick van Buren dal Mladé Boleslavi dva góly

Mick van Buren dal Mladé Boleslavi dva góly | Foto: Michal Doležal | Zdroj: ČTK

Dva góly dal v prvním poločase Mick van Buren, třetí si hosté z Mladé Boleslavi dali sami po chybě gólaman Agajeva, čtvrtý přidal bek Eduard Sobol. Slavia si poprvé v sezoně pořádně zastřílela a Středočeši odjíždí s výpraskem.

Když ve 14. minutě našel Josef Hušbauer nizozemského útočníka, protrhli slávisté střeleckou smůlu po 356 minutách a byli nezastavitelní. Van Buren ještě před přestávkou využil nabídku Zmrhal a zdvojnásobil domácí vedení.

Mick van Buren měl i šance na hattrick, třetí gól si ale dali Středočeši sami, těžká malá domů od Přikryla prošla gólmanovi Agajevovi pod nohou. Konečné skóre završil jednoduchou dorážkou Eduard Sobol.

Po pěti kolech jsou slávisté na druhém místě, gólman Laštůvka navíc v pěti kolech zatím nedostal gól.  Po reprezentační přestávce navíc Slavii čeká derby se Spartou.

Už čtyřbodový náskok má v tabulce Viktoria Plzeň, která se sice nemohla proti Baníku dlouho prosadit, nakonec ale zvítězila přesvědčivě 3:0. V době, kdy už na trávníku nebyl zraněný Milan Baroš, otevřel skóre tvrdou a tečovanou střelou v 65. minutě David Limberský.

Druhou a třetí branku přidali v závěru Krmenčík s Kolářem.

Stanislav Tecl se na hostování do Jablonce vrátil teprve nedávno, ale už ve svém druhém zápase ve svém staronovém působišti vstřelil vítězný gól. V 18. minutě si hbitý útočník naběhl na Jankovičův centr z pravé strany a pohodlně překonal gólmana Dostála.

Jablonec mohl o poločase vést výraznějším rozdílem, jenže Tecl se ve své další příležitosti neuspěl, takže se Severočeši prosadili až těsně po přestávce. Náznak tlaku Zlína otupil Ondřej Mihálik a zvýšil na 2:0.

Díky první výhře v začínající sezoně má Jablonec v tabulce šest bodů.

5. kolo první fotbalové ligy:
Slavia Praha - FK Mladá Boleslav 4:0 (2:0)
Branky: 14. a 40. Van Buren, 76. vlastní Přikryl, 82. Sobol. Rozhodčí: Franěk - Moláček, Kříž. ŽK: Jugas - Mareš, Da Silva. Diváci: 10.911.

FK Teplice - Vysočina Jihlava 3:1 (1:0)
Branky: 34. a 89. Rezek, 51. Fillo z pen. - 54. Klíma. Rozhodčí: Machálek - Wilczek, Vít. ŽK: Trubač, Ljevakovič - Hronek, Krejčí, Rosa. Diváci: 4652.

FK Jablonec - Fastav Zlín 2:0 (1:0)
Branky: 18. Tecl, 48. Mihálik. Rozhodčí: Pechanec - Hrabovský, Antoníček. ŽK: Trávník, Kubista - Jiráček, Podio, Bartošák, Kopečný. ČK: 84. Podio. Diváci: 2950.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít