Třinečtí Oceláři počtvrté v řadě na domácím ledě prohráli, Brno přerušilo vítěznou sérii Vítkovic

Oceláři Třinec ani na počtvrté nedokázali vyhrát na svém ledě. Beranům ze Zlína podlehli 0:1. Kometa Brno porazila Vítkovice 1:0 a přerušila tak jejich sérií devíti vítězných zápasů. Po samostatných nájezdech Chomutov zdolal Litvínov 3:2. Liberec zvítězil nad Pardubicemi 4:3. Vedoucí Plzeň přehrála poslední Jihlavu 3:1. Sparta zdolala Olomouc 5:2.

Tento článek je více než rok starý.

Třinec, Vítkovice, Litvínov (Aktualizováno: 19:20 30. 12. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Souboj hokejistů Třince a Zlína

Souboj hokejistů Třince a Zlína | Zdroj: ČTK

HC Oceláři Třinec – Aukro Berani Zlín 0:1

První branku zápasu padla až ve druhé třetině a zaznamenali ji hosté ze Zlína. První střelcem se stal Jiří Ondráček, kterému asistoval Pavel Klhůfek.

Žádné další branky se třinečtí ani zlínští fanoušci nedočkali, i když Oceláři v závěru odvolali Šimona Hrubce a zkoušeli hru v šesti. Zlín si tak odváží ze Třince tři body a domácí tak potřetí v řadě prohráli na domácím ledě.

HC Vítkovice Ridera – HC Kometa Brno 0:1

Začátek zápasu mezi moravskými celky přinesl velmi zajímavý hokej, ale bez brankového konce. První přesné trefy se diváci ve Vítkovicích dočkali až v 54. minutě, kdy se trefili hosté z Brna. Z otočky mířil přesně nad ležícího brankáře Jan Hruška.

Žádná další branka ve Vítkovicích nepadla a tak Vítkovice neprodlouží svou sérii devíti vítězství v řadě. Naopak Kometa si připsala důležité tři body v boji první šestku.

HC Verva Litvínov – Piráti Chomutov 2:3 po sam. nájezdech

Domácí Litvínov chtěl po dlouhé době vyhrát své domácí utkání a vykročil více než dobře. V 18. minutě poslal domácí v přesilové hře do vedení František Gerhát, kdy tečoval střelu od Viktora Hübla.

Ve druhé části dokázali hosté z Chomutova vyrovnat. Nejlépe se před Kantorovou bránou zorientoval Michal Poletín. Litvínovským vrátil vedení autor první branky Gerhát, když doklepával puk do prázdné brány.

Minutu a půl před koncem srovnal skóre přesnou trefou mezi betony litvínovského brankáře Petr Koblas. Prodloužení o vítězství nerozhodlo, tak přišly na řadu samostatné nájezdy. Ten rozhodující proměnil Vladimír Růžička a Chomutov slaví vítězství 3:2.

Bílí Tygři Liberec – HC Dynamo Pardubice 4:3

Liberečtí se chtěli odlepit z předposledního místa tabulky a porazit Pardubice, které jsou sice deváté, ale domácí Bílí Tygři na něj ztráceli jenom dva body. Skóre utkání otevřel už ve třetí minutě Petr Kolmann, jehož střelu pardubický Kacetl ještě vyrazil, ale na dorážku už nedosáhl.

Dynamo odpovědělo šest minut na to, když se nejdříve hosté ubránili přesilovce 5 na 3, aby se následně trefil Ty Wishart. Pardubičtí se poprvé v zápase dostali do vedení při přesilové hře. Rostislav Marosz dorazil do brány vlastní předchozí pokus.

Ve třetí třetině za liberecké nejprve srovnal Jan Ordoš, pak skórovali Lukáš Krenželok a Marek Kvapil. Dynamo ještě odpovědělo 50 sekund před koncem trefou Sachy Treille. Na víc než úpravu skóre na 4:3 to ale nestačilo.

HC Škoda Plzeň – HC Dukla Jihlava 3:1

Dvakrát hráli domácí z Plzně v první třetině přesilovku, ale prosadit se dokázali až po konci té druhé. Nick Jonas využil stínících hráčů před brankou a uklidil puk k pravé tyči.

Ve 26. minutě dokázali hosté z Jihlavy vyrovnat pté, co se po chybě plzeňské defenzivy dostal do samostatného nájezdi Adam Zeman. Vedoucí tým tabulky odpověděl 18 sekund po začátku třetí části, kdy z otočky zakončil Jan Schleiss. Jihlava zkusila v závěru hru bez brankáře a díky tomu Milan Gulaš zvyšoval už 3:1 do prázdné brány.

HC Olomouc – HC Sparta Praha 2:5

První branka padla v Olomouci do sítě domácích, když se při přečíslení trefil Lukáš Klimek. Ve druhé třetině zvyšoval na 2:0 Robert Říčka.

Ve třetí části pak padly všechny ostatní branky. Nejdříve snižoval za Olomouc Tomáš Houdek, následně za Pražany zvyšoval na rozdíl dvou branek Petr Vrána. Na 2:3 pro domácí upravil skóre Petr Strapáč. Sparťanské vítězství 5:2 pojistili nejdříve Jan Piskáček a následně Richard Jarůšek.

Tipsport extraliga (PLATNÉ K 30. 12. 2017)