Plzeň remizovala s Libercem, Slavia stáhla náskok na 7 bodů

Fotbalisté Slavie po více než šesti letech porazili v Lize Olomouc a na druhém místě tabulky odskočili Sigmě o pět bodů. O sedm bodů vede Plzeň, která remizovala s Libercem 2:2. Jablonec po výhře 2:0 přikoval Ostravu na prvoligové dno. Dvacáté kolo uzavře zápas Plzně s Libercem.

Praha (Aktualizováno: 19:07 11. 3. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Škoda se raduje z gólu.

Milan Škoda se raduje z gólu. | Foto: Vít Šimánek | Zdroj: ČTK

Slavia Praha – Sigma Olomouc 3:1

Slavia porazila Olomouc v lize naposledy v říjnu 2011, souboj ve 20. letošního ročníku byl o to zajímavější, že spolu hrály druhý a třetí tým tabulky. Po jeho skončení má Slavia na druhém místě tabulky náskok 5 bodů.

Vítězný gól potvrdil až videorozhodčí. 'Byl jsem přesvědčený, že to ofsajd nebyl,' říká Tecl

První poločas žádnou branku nepřinesl, zářili oba brankáři, Kolář v brance Slavie a Reichl ve vápně Sigmy. A také domácí kotel. Kvůli pyrotechnické vložce krátce před přestávkou musel být zápas na chvíli přerušen.

První gól čtrnáct tisíc diváků v Edenu vidělo až v 57. minutě, ale většina tribun spokojená nebyla. Za slávistickou obranu si totiž zaběhl Martin Hála a mezi nohama Koláře otevřel skóre.

Kouč Trpišovský zareagoval dvěma změnami. Přišli Mick Van Buren a Stanistav Tecla, až pak se sešívaní dočkali vyrovnání. V 74. minutě závar po rohovém kopu zakončil v pádu Milan Škoda a vyrovnal.

Deset minut před koncem otočil vývoj zápasu Tecl gólem po rohovém kopu, který musel potvrzovat videorozhodčí. Šťastnou ruku kouče při střídání potvrdil Van Buren, který nekompromisně zakončil útok sešívaných do otevřené obrany.

Viktoria Plzeň – Slovan Liberec 2:2

Vedoucí tým tabulky nedokázal ani ve svém třetím jarním zápase zvítězit. Viktoria Plzeň sice dvakrát vedla nad Libercem, jenže Slovan vždy dokázal vyrovnat a utkání skončilo 2:2.

První ligový gól Viktorie Plzeň na jaře vstřelil Tomáš Chorý po centru Kovaříka, hosté zareagovali centrem Romana Potočného a zakončením Matěje Pulkraba.

Pět minut před přestávkou utekl severočeské obraně Michael Krmenčík a o přestávce tak přeci jen vedli Viktoriáni, jenže po změně stran byl Liberec aktivnější. Pulkrab nebo Oscar své šance neproměnili, ale Radim Breite už ano a získal Liberci bod za remízu 2:2.

Náskok Viktorie Plzeň se po 20. kole snížil na 7 bodů, Západočeši ho ale mohou navýšit v odloženém zápase na Baníku. Liberec zůstává čtvrtý o bod před Spartou.

Jablonec – Baník Ostrava 2:0

Severočeši se po ztrátách Sparty a Sigmy přibližují pohárovým příčkám, vyhráli i čtvrtý jarní zápas, když zdolali poslední Ostravu 2:0.

Ačkoli měly oba týmy stejné držení míče, útočnější byli jednoznačně fotbalisté Jablonce, svou převahu ale zúročili až po poločasové přestávce. Skóre otevřel v 52. minutě v hlavou Martin Doležal, pojistku přidal 12 minut před koncem Vladimir Jovović.

Baník na jaře stále čeká na vítězství a na nesestupové pozice ztrácí už 7 bodů, po zápase na lavičce Baníku skončil trenér Radim Kučera.

FK Jablonec - Baník Ostrava 2:0 (0:0)
Branky: 50. Doležal, 78. Jovovič. Rozhodčí: Julínek - Pelikán, Pospíšil. ŽK: Fillo, Hlinka, Jirásek, Pazdera, Fleišman (všichni Ostrava). Diváci: 3420.

Slavia Praha - Sigma Olomouc 3:1 (0:0)
Branky: 74. Škoda, 81. Tecl, 84. Van Buren - 57. Hála. Rozhodčí: Orel - Paták, Mokrusch - Zelinka (video). ŽK: Stoch, Souček, Tecl - Sladký, Hála, Plšek. Diváci: 14 117.

Viktoria Plzeň - Slovan Liberec 2:2 (2:1)
Branky: 21. Chorý, 40. Krmenčík - 38. Pulkrab, 74. Breite. Rozhodčí: Marek - Hájek, Černý. Bez karet. Diváci: 9245.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít