Mrázek s Voráčkem pomohli Philadelphii pokořit Boston se skórujícím Pastrňákem. Kaše rozhodl prodloužení

Čeští hokejisté Jakub Voráček a Petr Mrázek pomohli k výhře Philadelphie Flyers nad Bostonem Bruins 4:3 v prodloužení. Voráček zaznamenal dvě asistence a Mrázek pochytal 36 střel. Za hosty se jednou prosadil David Pastrňák. Ondřej Kaše rozhodl v prodloužení o výhře Anaheimu nad Coloradem. Trefil se i Ondřej Palát v zápase Tampy s Nashvillem.

Philadelphia, Anaheim (Aktualizováno: 6:59 2. 4. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Mrázek a Jakub Voráček

Petr Mrázek a Jakub Voráček | Foto: AP/Derik Hamilton | Zdroj: ČTK

Zápas, do kterého nastoupilo celkem pěti českých hokejistů, byl nakonec radostnější pro Letce z Philadelphie. Domácí vedli už 3:1, avšak Bostonu se podařilo proměnit tlak ze třetí třetiny ve dva góly, pričemž ten vyrovnávací Bergeronův padl pouhé čtyři vteřiny před koncem.

Ve čtvrté minutě prodloužení se Voráčkovi podařilo vyslat na brejku kapitána Flyers Girouxe, který svým druhým gólem v utkání zařídil vítězství svého týmu.

Při zakončení to chvíli vypadalo, že se pokusí napodobit Karlssonův sobotní gól, při kterém si hokejku prostrčil mezi nohy, ale na poslední chvíli si to rozmyslel, zmátl brankáře Chudobina, vytáhl puk z pod nohou a přesnou bekhendovou střelou ukončil zápas.

Z početné české kolonie, která se zápasu účastnila, tak mohou slavit hráči Philadelphie - brankář Petr Mrázek, obránce Radko Gudas a útočník Jakub Voráček, zatímco bostonským útočníkům Davidu Krejčímu a Davidu Pastrňákovi musí stačit bod.

Colorado do třetí třetiny proti Anaheimu vstupovalo s dvoubrankovým náskokem 3:1, který ale v rozmezí 96 vteřin ztratilo. V nastaveném čase si vzal slovo Kaše, který se při přečíslení dvou na jednoho dostal před obránce Samuela Girarda a zakončením pod horní tyč rozhodl o výhře Ducks.

Nashville v 23. minutě odskočil Tampě v přesilové hře do vedení 2:0. Lightning snížili zásluhou Paláta, který v 28. minutě překonal brankáře Juusiho Sarose střelou z mezikruží. V závěrečné části přidali Predators další dvě branky. Tampa prohrála počtvrté z posledních pěti zápasů a navíc kvůli zranění v dolní části těla přišla o kapitána Stevena Stamkosa, který ve druhé třetině předčasně odstoupil ze hry.

Washington si triumfem 3:1 v Pittsburghu pojistil třetí vítězství v Metropolitní divizi za sebou. Capitals ovládli desátý z uplynulých dvanácti duelů. V sestavě Washingtonu se objevili i beci Jakub Jeřábek a Michal Kempný a útočník Jakub Vrána, žádný z nich však nebodoval. Nejlepší střelec ligy Alexandr Ovečkin odehrál 1000. utkání v základní části.

NHL:
Philadelphia - Boston 4:3 v prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 10. a 64. Giroux (na druhou Voráček), 21. Konecny, 46. Patrick (Voráček) - 35. Acciari, 47. Pastrňák, 60. Bergeron. Petr Mrázek odchytal za Philadelphii celé utkání, inkasoval tři góly z 39 střel, úspěšnost zásahů měl 92,3 procenta. Střely na branku: 24:39. Diváci: 19.904. Hvězdy zápasu: 1. Konecny, 2. Provorov, 3. Mrázek (všichni Philadelphia).

Tampa Bay - Nashville 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky: 28. Palát - 23. a 47. F. Forsberg, 8. R. Johansen, 50. C. Smith. Střely na branku: 30:25. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. F. Forsberg, 2. P.K. Subban (oba Nashville), 3. Palát (Tampa Bay).

Anaheim - Colorado 4:3 v prodl. (1:1, 0:2, 2:0 - 1:0)
Branky: 7. Cogliano, 48. Henrique, 50. Kesler, 62. O. Kaše - 22. a 33. Jost, 2. Kerfoot. Střely na branku: 42:31. Diváci: 17.054. Hvězdy zápasu: 1. O. Kaše, 2. Cogliano, 3. Kesler (všichni Anaheim).

Pittsburgh - Washington 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 57. Hörnqvist - 7. Oshie, 34. Orlov, 41. T. Wilson. Střely na branku: 37:34. Diváci: 18.639. Hvězdy zápasu: 1. Grubauer, 2. Orlov (oba Washington), 3. Hörnqvist (Pittsburgh).

Montreal - New Jersey 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Branky: 20. Carr - 41. Hischier, 56. T. Hall. Střely na branku: 26:32. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. Hischier (New Jersey), 2. Carr (Montreal), 3. T. Hall (New Jersey).

jgr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít