Třinec porazil Hradec 5:1 a je krůček od finále. Oceláři rozhodli třemi góly v prvních šesti minutách

Třinečtí Oceláři jsou po hladké výhře 5:1 ve třetím zápase semifinále play off nad Hradcem krůček od finálové účasti. Slezané po dvou venkovních vítězstvích v Hradci Králové přidávají první domácí úspěch.

Aktualizováno Třinec (Aktualizováno: 19:01 2. 4. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radost třineckých hokejistů

Radost třineckých hokejistů | Zdroj: ČTK

Oceláři o své výhře prakticky rozhodli v prvních šesti minutách první třetiny, kdy se třikrát trefili, donutili svého soupeře vzít si oddechový čas a navrch ještě vyměnit brankáře. Po prvních dvou gólech vystřídal Patrika Rybára Jaroslav Pavelka, který už zápas dochytal až do konce.

ONLINE: Třinec - Hradec Králové 5:1. Oceláři nastříleli tři góly prvních šesti minutách a mají třetí výhru

Domácí si po zbytek duelu hlídali své vedení a hosty k ničemu velkému nepustili. Krátce po začátku druhé třetiny sice za Mountfield snížil Cingel, po pár minutách však Třinci vrátil tříbrankové vedení Marcinko.

Na konečných 5:1 upravil ve 39. minutě David Cienciala. Poslední dvacetiminutovka se už pak jen dohrávala.

Čtvrtý útok třineckých hokejistů v play off i nadále řádí. Mladíci Cienciala a bratři Ondřej a Roman Kovařčíkové dali všichni v pondělním utkání po gólu. Ondřej Kovařčík ke gólu přidal i dvě asistence. Stejný počet bodů jako on, jen za tři gólové přihrávky, si připsal obránce Milan Doudera.

Čtvrtý zápas, který už Ocelářům může přinést postup, se bude hrát v Třinci v úterý od 17 hodin.

HC Oceláři Třinec - Mountfield Hradec Králové 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky:
3. M. Kovařčík (O. Kovařčík), 5. O. Kovařčík (M. Doudera, Polanský), 6. Adamský (Polanský), 27. Marcinko (J. Petružálek, M. Doudera), 39. Cienciala (O. Kovařčík, M. Doudera) - 22. Cingel (Džerinš, Gregorc). Rozhodčí: Hribik, Lacina - L. Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 5200 (vyprodáno). Stav série: 3:0.

Sestavy:
Třinec: Hrubec - Krajíček, M. Doudera, D. Musil, Roth, Linhart, Matyáš - J. Petružálek, Marcinko, Rákos - Hrňa, Roman Vlach, Dravecký - Svačina, Polanský, Adamský - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Cienciala. Trenéři: Varaďa a M. Zadina.
Hradec Králové: Rybár (5. J. Pavelka) - Zámorský, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Cibulskis - Smoleňák, Koukal, Červený - Jaroslav Bednář, Kukumberg, Dragoun - Köhler, Džerinš, Cingel - Vopelka, Berger, Šimánek. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

jgr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít