První přesvědčivou jarní výhru Plzně 3:1 proti poslednímu Brnu řídil hattrickem Čermák

Fotbalisté vedoucí Plzně ve 25. ligovém kole zvítězili v Brně nad domácí Zbrojovkou 3:1. Hattrickem se blýskl záložník Aleš Čermák, který dvakrát skóroval v prvním poločase a třetí gól přidal hned po změně stran. Porážku Brna už v závěru pouze zmírnil Musefiu Ashiru.

Aktualizováno Brno (Aktualizováno: 22:25 21. 4. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Plzně mohou slavit výhru 3:1

Fotbalisté Plzně mohou slavit výhru 3:1 | Zdroj: ČTK

Viktoria ukončila čtyřzápasové čekání na výhru a minimálně do neděle zvýšila v čele tabulky náskok na druhou Slavii na osm bodů. Svěřenci Romana Pivarníka posedmé za sebou nezvítězili a na dně tabulky už na čtrnáctou Jihlavu ztrácí pět bodů.

Plzeň v úvodu zápasu několikrát zahrozila rychlými protiútoky po stranách, které nedotáhla do úspěšné koncovky. Následně na dvacet minut převzali iniciativu Brňané, brankář Kozáčik musel zasahovat pouze v osmé minutě po střele Pilíka, při dalším domácím pokusu mířil Polák nad branku.

Zápas Mladé Boleslavi se Zlínem byl čtvrt hodiny přerušen. Brankář Zlámal zlomil tyč

Číst článek

Plzeň se dostala do vedení ve 26. minutě, když po úniku aktivního Kopice po pravé straně našel v pokutovém území Havel zpětnou přihrávkou volného Čermáka a ten střelou k tyči vstřelil první ligový gól v sezoně.

Po něm snaha Brňanů vyprchala, kombinační akce ztratily přesnost a tempo diktovala favorizovaná Plzeň, která o šest minut později přidala druhou trefu. Po akci Kopice nechali domácí zadáci před brankou hodně prostoru k zakončení Čermákovi, jenž překonal podruhé Melichárka.

Hned po změně stran udeřila Plzeň potřetí. Ve 48. minutě Kopic trefil tyčku a odražený míč pohotově vrátil do sítě Čermák. Navzdory tříbrankové ztrátě se pokoušela Zbrojovka o otevřenou partii, její snaha ale většinou končila na nepřesnostech a centrované míče před branku s přehledem odvraceli stopeři Řezník s Hubníkem.

Do slibnější šance se dostali až v 81. minutě, kdy po úniku z levé strany skóroval Ashiru, který po 571 minutách ukončil čekání Brna na ligovou branku. Zbrojovka v nejvyšší soutěži prohrála deváté z posledních 11 vzájemných utkání.

Slovácko - Dukla 2:0

Fotbalisté Slovácka porazili v 25. kole první fotbalové ligy pražskou Duklu 2:0 a unikli z pásma bezprostředního ohrožení. Obě branky vstřelil v závěru poločasu Marek Havlík, tu druhou z penalty po faulu Podaného na Navrátila. Brankář Milan Heča udržel už potřetí za sebou čisté konto, hosté ho prakticky vůbec nezaměstnali.

Naopak strážce branky Dukly Filip Rada musel předvést několik skvělých zákroků, aby zabránil ještě vyšší porážce.

Kuriózní situace nastala, když rozhodčí Královec utrpěl v zápase svalové zranění, ale po zásahu domácího maséra zápas dokončil. Slovácko se v tabulce vyhouplo před svého dnešního soupeře. Naopak Dukla nenavázala na výhru nad Libercem a po šesté porážce z osmi jarních zápasů se znovu dostala do hodně nebezpečné zóny.

Mladá Boleslav - Zlín 0:1

Fotbalisté Zlína ve 25. kola první ligy zvítězili v Mladé Boleslavi 1:0 a přiblížili se záchraně. „Ševci“ mají na devátém místě tabulky šestibodový náskok na předposlední Ostravu. Jedenáctá Boleslav v nejvyšší soutěži prohrála po pěti zápasech a je o dva body za Zlínem. Utkání v 67. minutě rozhodl Vukadin Vukadinovič.

Ve 26. minutě pak rozhodčí Lerch utkání na necelou čtvrt hodinu přerušil. Marešovu střelu totiž zlínský gólman Zlámal vyrazil, ale zároveň během zákroku vychýlil tyč z osy a poškozená branka se musela vyměnit.

Zlín vyhrál teprve druhé z posledních deseti kol. Mladá Boleslav potvrdila, že je nejhorší domácí tým v lize, na svém stadionu od října nevyhrála už pošesté za sebou.

Bohemians 1905 - Jihlava 1:1

Fotbalisté Bohemians 1905 remizovali v 25. ligovém kole s Jihlavou 1:1. Pražany poslal po hodině hry do vedení Dominik Mašek, ale v 78. minutě srovnal guinejský záložník Kamso Mara.

„Klokani“ doma nevyhráli poprvé po čtyřech zápasech a jsou v tabulce sedmí. Vysočina si připsala třetí remízu 1:1 po sobě a na čtrnácté příčce má tříbodový náskok před předposlední Ostravou.

Vysočina tak vybojovala cenný bod, ale ani na desátý pokus v samostatné nejvyšší soutěži nad Bohemians nevyhrála.