Barošův gól v závěru zajistil Baníku výhru proti Spartě, Plzeň si poradila s Karvinou

Fotbalisté Baníku Ostrava ve 26. kole HET ligy dokázali před vyprodaným domácím hledištěm porazit pražskou Spartu 3:2. Vítězství je pro Baník důležitým krokem k záchraně v první lize, naopak Sparta ztratila v boji o Evropské poháry. Rozhodující gól vstřelil v závěru Milan Baroš, který dokázal Spartu porazit poprvé v životě. Vedoucí Plzeň se opět přiblížila k zisku mistrovského titulu, když doma porazila Karvinou 2:0.

Ostrava/Vítkovice, Plzeň (Aktualizováno: 23:04 28. 4. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Baroš v zápase proti Spartě.

Milan Baroš v zápase proti Spartě. | Foto: Jaroslav Ožana | Zdroj: ČTK

FC Baník Ostrava - AC Sparta Praha 3:2

První šanci utkání, které se hrálo přes bouřlivou kulisou vyprodaného stadionu, měl domácí Martin Fillo, jehož střelu z kraje vápna sparťanská obrana zblokovala. O chvíli později si hosté poradili i s tvrdou ránou Marka Hlinky. Pak už se ale Baník radoval, protože centr Dyjana Carlose de Azeveda z volného kopu našel přesně Martina Šindeláře, který poslal domácí do vedení.

Dukla otočila zápas s Brnem a udělala krok k záchraně, Jihlava remizovala s Mladou Boleslaví

Sparťanská odpověď na sebe ale nenechala dlouho čekat. Už po šesti minutách od úvodní branky totiž fauloval Petr Breda ve vápně Srdjana Plavšiće a Guélor Kanga z pokutového kopu srovnal na 1:1.

Baník si vzal vedení zpátky šest minut po přestávce a opět to bylo ze standardní situace. Marek Hlinka perfektně obstřelil zeď a překonal i sparťanského gómana. Jenže ani tentokrát domácím vedení nevydrželo moc dlouho. V 61. minutě Sparta kombinovala středem hřiště, až se míč dostak Josefu Šuralovi, který patičkou do vápna vybídl ke skórování Václava Kadlece.

Ani další vyrovnání ale Spartu příliš nezvedlo a lepším týmem byl i nadále Baník. Zajímavou šanci měl pak ale i střídající sparťan Tal Ben Chaim, který si navedl míč do středu, jenže jeho střela mířila jen doprostřed brány. Na druhé straně pak zahodil stoprocentní gólovku Milan Baroš, ale čtyři minuty před koncem řádné hrací doby se ostravská legenda dočkala. Baroš si naskočil na De Azevedův centr a vystřelil Baníku důležité vítězství nad Spartou v poměru 3:2.

FC Viktoria Plzeň - MFK Karviná 2:0

Domácí začali očekávaným tlakem, do nebezpečného zakončení se však zpočátku příliš nedostávali. V 18. minutě po Čermákově akci stačil Hořavu před odkrytou brankou zablokovat Lingr.

Plzeň prolomila hostující obranu po půlhodině hry. Po Čermákově střele dorazil míč do sítě hlavou stoper Hubník, ale rozhodčí Berka gól neuznal kvůli domnělému ofsajdu.
Bakošův oblouček pak z brankové čáry vykopl bránící Janečka. Ve 39. minutě už se domácí mohli radovat. Kopic posunul míč na volného Hořavu a ten se zpoza šestnáctky trefil přesně k tyči.

Plzeňští začali i druhý poločas velkým náporem. Čermáka však vychytal brankář Le Giang, pokusy Zemana a Hořavy ze slibných pozic pak skončily nad břevnem. Domácí dál kontrolovali hru, ale z úvodního vysokého tempa ubrali. Zápas na chvíli přerušil exhibicionista v "boratovských" plavkách, kterého na hřišti zpacifikovala ochranka.

Karvinští se v závěrečné čtvrthodince nadechli. Nejprve Panák hlavičkoval mimo a stejný hráč pak po další nebezpečné akci netrefil míč, načež se z domácích tribun ozval pískot.

Plzeň mohl v 83. minutě uklidnit náhradník Chorý, ale po rohu z voleje těsně minul branku. V první minutě nastavení domácí přece jenom přidali druhou branku, když Hořava v úniku přehodil Le Gianga. Záložník Viktorie tak zopakoval svůj výkon z předloňského vzájemného duelu, ve kterém doma rovněž dvěma trefami zařídil výhru 2:0.

26. kolo první fotbalové ligy:

Baník Ostrava - Sparta Praha 3:2 (1:1)
Branky: 22. Šindelář, 51. Hlinka, 86. Baroš - 28. Kanga z pen., 60. V. Kadlec. Rozhodčí: Marek - Pelikán, Horák. ŽK: Breda, Šindelář, Hlinka - Kulhánek, Štetina, Hovorka. Diváci: 15.020.

Viktoria Plzeň - MFK Karviná 2:0 (1:0)
Branky: 39. a 90.+1 Hořava. Rozhodčí: Berka - Arnošt, Antoníček. Bez karet. Diváci: 9378.