Pastrňák si proti Tampě připsal čtyři asistence a vede bodování play-off, Vegas poprvé padlo

David Pastrňák se v úvodním utkání 2. kola play off NHL podílel čtyřmi asistencemi na vítězství hokejistů Bostonu na ledě Tampy 6:2 a opět vede produktivitu Stanley Cupu. Další český útočník David Krejčí přispěl k jasné výhře hostů jednou přihrávkou. Vegas poprvé v play-off prohrálo, když na domácím ledě podlehlo San Jose 3:4 po druhém prodloužení. Jednou asistencí se na výhře Sharks podílel Tomáš Hertl.

Tampa, Las Vegas Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Pastrňák během zápasu 2. kola play-off proti Tampě Bay.

David Pastrňák během zápasu 2. kola play-off proti Tampě Bay. | Foto: Chris O'Meara | Zdroj: AP

Po akcích Pastrňáka se Boston ujal na přelomu první a druhé třetiny vedení 2:0. Nejprve střelu havířovského rodáka tečoval v přesilové hře Rick Nash. Při druhém gólu si český útočník vybruslil z rohu kluziště a krásně uvolnil Patrice Bergerona. Na snížení Tampy Bay opět reagovala elitní lajna. V polovině utkání ještě hostům nebyl uznán gól kvůli krosčeku Pastrňáka, který ale o chvíli později připravil s Krejčím branku pro Nashe.

10. Marner (Toronto) 7 9 (2+7)

Tampa Bay se ještě jednou dostala na dostřel, když Michail Sergačjov využil střelou od modré čáry technické závady brankáře Tuukky Raska. Finský gólman si při zákroku zlomil nůž na brusli a nemohl se ve svém prostoru stoprocentně pohybovat. Rask upozorňoval o svém problému rozhodčí, kteří můžou ale podle pravidel přerušit hru pouze v případě, že by přišel o helmu.

Rask už ale další gól nepustil a vyznamenal se v závěru druhé třetiny, kdy měl na hokejce vyrovnání Ondřej Palát. Rodáku z Frýdku-Místku zápas nevyšel, v utkání si připsal ve statistice +/- čtyři záporné body. Boston soupeře dorazil třemi góly v závěrečné části. Branka na 5:2 padla po krásné spolupráce Pastrňákova útoku, který v zápase nasbíral celkově jedenáct bodů.

Vegas Golden Knights poprvé ve své historii prohráli zápas play-off NHL. Klub, který letos hraje svou první sezonu a nepřestává překvapovat skvělými výkony, prošel prvním kolem proti Los Angeles bez jediné prohry a suverénně začal i sérii proti Sharks, když svého soupeře přejel 7:0.

Jenže ve druhém zápase se San Jose zvedlo a i díky jedné asistenci Tomáše Hertla dokázalo Vegas porazit na jeho ledě 4:3 ve druhém prodloužení. Český útočník v polovině druhé třetiny přihrál na gól Loganu Coutureovi, který srovnával na 2:2. Hertl byl na ledě i u Coutureovy vítězné branky v čase 85:13.

2. kolo play off NHL:

Východní konference - 1. zápas:
Tampa Bay - Boston 2:6 (0:1, 2:2, 0:3)
Branky: 23. Girardi, 34. Sergačov - 18. a 33. Rick Nash (na obě Pastrňák, na druhou Krejčí), 21. a 51. Bergeron (na obě Pastrňák), 44. Marchand, 54. DeBrusk. Střely na branku: 36:24. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. Rick Nash, 3. Pastrňák (všichni Boston).

Západní konference - 2. zápas:
Vegas - San Jose 3:4 v druhém prodl. (1:0, 1:3, 1:0 - 0:1)
Branky: 18. a 21. W. Karlsson, 54. Schmidt - 22. a 35. Burns, 32. a 86. Couture (na první Hertl). Střely na branku: 29:47. Diváci: 18.671. Hvězdy zápasu: 1. Couture (San Jose), 2. W. Karlsson (Vegas), 3. Burns (San Jose). Stav série: 1:1.

ČTK, tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít