Podještědské derby ovládl Jablonec, který se díky výhře 2:0 posunul už na čtvrté místo

Fotbalisté Jablonce zvítězili v podještědském derby nad Libercem 2:0. Skóre šlágru kola a souboje dvou pohárových aspirantů otevřel v šestnácté minutě Martin Doležal, jehož trefě předcházel těsný ofsajd, a pojistku přidal v závěru střídající Jaroslav Diviš. Domácí oplatili rivalovi podzimní porážku 1:4 a dostali se na čtvrté místo tabulky o bod před Spartu. Slovan z posledních čtyř kol třikrát prohrál a na Jablonec ztrácí z šesté pozice dva body.

Jablonec Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gólová radost Martina Doležala

Gólová radost Martina Doležala | Zdroj: ČTK

Liberec začal aktivněji a hned ve čtvrté minutě velkou měl šanci Da Silva, který v útoku nahradil potrestaného Pulkraba. Po Wiesnerově přihrávce se sám před bránou domácího gólmana Hrubého nepřekonal.

Jablonec brzy srovnal hru a pomalu přebíral iniciativu. Doležalovi nejprve chyběl kousek, aby dosáhl na centr, poté ve velké šanci mířil těsně vedle, ale v 16. minutě už se dočkal.

Slavia doma se Slováckem jen bezbrankově remizovala. Olomouc je po výhře už o pět bodů před Spartou

Po Holešově centru zatloukl hlavou balon do sítě a ukončil jablonecké čekání na ligový gól, které trvalo přes dvě kola. Branka ale kvůli těsnému ofsajdu neměla platit.

Okamžitě vyrovnat mohl Breite, odražený míč však napálil mimo. Domácí jinak byli dál nebezpečnější a mohli svůj náskok navýšit.

Trávník však nevyužil Kerbrovy nepovedené malé domů a po půlhodině Považanec zase z hranice malého vápna minul. Jablonec předtím marně žádal penaltu za ruku a pokutový kop se nezahrával krátce předtím ani na druhé straně po Hübschmanově faulu na hranici vápna.

Po přestávce se Liberec těžko dostával do zatažené domácí obrany. Až v 59. minutě se dostal za obranu, ale vysoký balon poslal z voleje mimo. Jablonec mohl podnikat rychlé brejky a po jednom z nich Doležal z úhlu nepropálil Hladkého.

Zelený dým nad tribunou domácích fanoušků | Zdroj: ČTK

Slovan většinu druhé půle držel míč, jenže šance mu to nevynášelo. Naopak zvýšit mohl Doležal, který z malého vápna hlavičkoval vedle, a krátce po něm v 78. minutě i Masopust, jehož v sólu vychytal Hladký. Doležalova střela pak s tečí proskákala kousek vedle.

V 86. minutě už Jablonec přidal pojišťující gól. Z velké dálky napřáhl střídající Diviš a gólman Hladký na jeho ránu nereagoval.

FK Jablonec - Slovan Liberec 2:0 (1:0)
Branky: 16. Doležal, 86. Diviš. Rozhodčí: Zelinka - Nádvorník, Hájek. ŽK: Hübschman, Považanec - Ševčík, Malinský. Diváci: 5426.
Sestavy:
Jablonec: Hrubý - Holeš, Pernica, Lischka, Hanousek - Hübschman (78. Chramosta) - Masopust, Považanec, Trávník (90. Piroch), Jovovič (81. Diviš) - Doležal. Trenér: Rada.
Liberec: Hladký - Coufal, Mikula, Karafiát, Kerbr - Wiesner (66. Malinský), Folprecht, Breite, Potočný (61. Bosančič) - Ševčík - Da Silva (82. Köstl). Trenér: Holoubek.