Domácí fotbalový pohár patří Slavii. Porazila Jablonec 3:1

Domácí fotbalový pohár patří Slavii. Porazila Jablonec 3:1AKTUALIZOVÁNO 2
Domov
Echo24
Sdílet:

Fotbalisté pražské Slavie porazili ve finále domácího poháru MOL Cupu Jablonec 3:1. Skóre v Mladé Boleslavi otevřel ve čtrnácté minutě Stanislav Tecl, ve 34. minutě vyrovnal Luděk Pernica s přispěním Michaela Ngadeua, ale hned za pět minut se podruhé trefil Tecl. Pojistku přidal v 89. minutě Miroslav Stoch.

Vršovický obhájce ligového titulu vyhrál pohár poprvé po 16 letech a celkově poosmé. Od roku 1994 Slavia proměnila všechny čtyři finálové účasti v zisk trofeje. Jablonec naopak na třetí triumf v poháru nedosáhl a potřetí za poslední čtyři sezony prohrál ve finále.

Slávisté si jako vítěz poháru zajistili účast v základní skupině Evropské ligy (EL). Pokud však skončí v lize do druhého místa, tedy na příčkách zaručujících Ligu mistrů, půjde do skupiny EL třetí tým z nejvyšší soutěže.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.