Pastrňák hvězdou Bostonu. Dvěma góly srazil i Tampu

Sport ČTK Sport, ČTK
14. 1. 2015 6:51
David Pastrňák se stává hlavní hvězdou Bostonu. V druhém utkání v řadě vstřelil dva góly a zařídil vítězství Bruins nad Tampou Bay. Stal se první hvězdou zápasu.
David Pastrňák dvěma góly zařídil další výhru Bostonu. Podívejte se na to, jak si v prvním případě pohrál s obranou Tampy Bay | Video: youtube.com

Praha - Nejmladší hráč celé NHL David Pastrňák řádí dál. Ve druhém zápase za sebou vstřelil dva góly, jeho zběsilou formu tentokrát odskákala Tampa Bay. Pastrňák znovu vstřelil i vítězný gól a po výhře 4:3 se stal první hvězdou zápasu.

"Opravdu mě baví sledovat, jak hraje," prohlásil po utkání na jeho adresu trenér Bostonu Claude Julien. "Zejména jeho první gól byl úžasný," přidal David Krejčí.

Pastrňák nejprve srovnával na 2:2 výstavní akcí, když na modré čáře zpracoval v plné rychlosti přihrávku, přebruslil obránce a vykoupal gólmana Bishopa. Vítězný gól pak Pastrňák vstřelil na začátku třetí třetiny, když stihl puk zpoza brány zasunout k pravé tyči dřív, než se tam brankář Tampy přemístil.

V utkání si připsal dvě asistence i jeho spoluhráč z lajny Krejčí a na druhé straně další Čech Ondřej Palát.

Mrázek pokazil Haškův večer

Večer Dominika Haška v Buffalu pokazil jeho možný nástupce v české bráně Petr Mrázek. Ten bezprostředně poté, co Sabres vyvěsili pod strop arény dres legendárního Dominátora s číslem 39 (více ZDE), za jeho přítomnosti pochytal 25 střel Buffala a stál u výhry Detroitu 3:1, které nezabránil ani gólman Michal Neuvirth na druhé straně.

Neuvirth zlikvidoval v Buffalu 27 z 30 střel, poprvé ho překonal v polovině první třetiny po úniku dva na jednoho ve vlastním oslabení Darren Helm. Na 2:0 pro hosty zvýšil ve 28. minutě pro změnu v přesilové hře Gustav Nyquist. Ve 34. minutě sice Sabres snížili, hned vzápětí ale Tomáš Tatar vrátil Detroitu dvoubrankový náskok a ten hosté udrželi až do konce.

Ve třetí třetině, jakoby na Haškovu počest, už ani jeden z českých brankářů neinkasoval.

Góly dali i Hemský, Michálek a Hertl

V deseti úterních zápasech se střelecky prosadili ještě další tři čeští hokejisté. Aleš Hemský a Milan Michálek jednou skórovali ve vzájemném souboji mezi Dallasem a Ottawou, který nakonec vyhráli Stars 5:4.

Po jedenácti zápasech ukončil své čekání na gól Tomáš Hertl, jenž se osmou trefou v sezoně podílel na vítězství San Jose na ledě Arizony 3:2.

Výsledky nočních zápasů NHL:

Boston - Tampa Bay 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Branky: 36. a 42. Pastrňák (na druhou Krejčí), 17. Marchand, 40. Lucic (Krejčí) - 10. a 31. Stamkos (na obě Palát), 55. Callahan. Střely na branku: 34:19. Diváci: 17.565. Hvězdy utkání: 1. Pastrňák (Boston), 2. Stamkos (Tampa Bay), 3. Krejčí (Boston).

Buffalo - Detroit 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Branky: 34. Weber - 10. Helm, 28. Nyquist, 36. Tatar. Michal Neuvirth odchytal za Buffalo celý zápas, z 30 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 90 procent, za Detroit odchytal celý zápas Petr Mrázek, z 26 střel inkasoval jednou a úspěšnost zásahů měl 96,2 procenta. Střely na branku: 26:30. Diváci: 19.070. Hvězdy utkání: 1. Nyquist, 2. Quincey (oba Detroit), 3. Weber (Buffalo).

NY Rangers - NY Islanders 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

Branky: 29. Lee, 37. Kulemin, 40. Nielsen. Střely na branku: 27:44. Diváci: 18.006. Hvězdy utkání: 1. Halák, 2. Nielsen, 3. Lee (všichni Islanders).

Pittsburgh - Minnesota 7:2 (2:0, 1:1, 4:1)

Branky: 13. a 57. Perron, 7. Goc, 27. Kunitz, 46. Sutter, 50. Martin, 51. Letang - 26. Brodin, 54. Fontaine. Střely na branku: 37:32. Diváci: 18.642. Hvězdy utkání: 1. Perron, 2. Kunitz, 3. Sill (všichni Pittsburgh).

Arizona - San Jose 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Branky: 15. Boedker, 32. Doan - 21. Pavelski, 22. Hertl, 46. Dillon. Střely na branku: 29:25. Diváci: 10.631. Hvězdy utkání: 1. Pavelski (San Jose), 2. Boedker (Arizona), 3. Burns (San Jose).

St. Louis - Edmonton 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Branky: 14. Tarasenko, 17. Backes, 26. Schwartz, 57. Steen - 49. a 59. Pouliot. Střely na branku: 29:15. Diváci: 18.279. Hvězdy utkání: 1. Jackman, 2. Backes, 3. Lehtera (všichni St. Louis).

Nashville - Vancouver 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)

Branky: 7. a 58. Wilson, 5. Smith, 54. Forsberg, 56. Fisher - 23. Edler. Střely na branku: 30:31. Diváci: 15.726. Hvězdy utkání: 1. Wilson, 2. Smith, 3. Fisher (všichni Nashville).

Winnipeg - Florida 8:2 (2:0, 4:1, 2:1)

Branky: 8., 12., 36. a 37. Perreault (na první a poslední Frolík), 24. a 27. Byfuglien, 45. Harrison, 54. E. Kane - 26. Bolland (Fleischmann), 46. Boyes. Střely na branku: 35:27. Diváci: 15.016. Hvězdy utkání: 1. Perreault, 2. Byfuglien, 3. Frollík (všichni Winnipeg).

Dallas - Ottawa 5:4 (1:3, 4:0, 0:1)

Branky: 29. a 40. Klingberg (na druhou Hemský), 17. Hemský, 23. Daley, 38. E. Cole - 5. Hoffman, 11. MacArthur, 18. Cowen, 47. M. Michálek. Střely na branku: 29:41. Diváci: 16.213. Hvězdy utkání: 1. Lindback, 2. Klingberg, 3. Hemský (všichni Dallas).

Carolina - Colorado 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)

Branky: 15. J. Staal, 27. Dwyer, rozhodující sam. nájezd Rask - 41. Duchene, 51. Mitchell. Střely na branku: 46:30. Diváci: 12.965. Hvězdy utkání: 1. J. Staal, 2. Chudobin (oba Carolina), 3. Pickard (Colorado).