English

Today News

10

Keřkovské rohlíčky: nejlepší odrůda brambor na vánoční salát

Deník.cz / Bydlení

Vánoce se kvapem blíží a s nimi příprava štědrovečerního menu. Většina z nás si jej neumí představit bez tradičního kapra a bramborového salátu. Už jste na jeho přípravu vyzkoušeli českou odrůdu keřkovské rohlíčky?

07

Zimní domov ptáků: bezpečná a správně umístěná budka

Deník.cz / Bydlení

Statečné ptačí druhy, které neodlétají do teplých krajin, v zimě ocení naši pomoc. V článku si povíme, jak má vypadat vhodná ptačí budka a kam ji umístit.

01

Dům&Zahrada už má na stáncích první číslo roku 2018

Deník.cz / Bydlení

Rok 2017 už můžeme považovat za uzavřený a přichází rok 2018. Jaký bude? To vám neřekneme. My se budeme snažit stále víc, aby náš časopis přinášel zajímavá témata, krásné domy, spousty inspirace…

Nábytek z palet: levný originál, nebo drahý šunt?

www.dumazahrada.cz

Paletový nábytek bývá prezentován jako jedna z nejlepších variant, jak zařídit byt ekologicky a zároveň za hubičku. Je tomu opravdu tak?

Monday, Dec 11

17

Na Vánoce má být rodina pohromadě – máte kam uložit návštěvy?

www.dumazahrada.cz

Vánoce jsou svátky, které spojují rodiny i přátele. Tradice vánočního setkání celé rodiny u štědrovečerní večeře přivádí ke společnému stolu i ty členy rodiny, kteří k vám cestují zdaleka. Abyste si návštěvu užili a členům rodiny umožnili…

Jak předejít plísním v bytě

www.dumazahrada.cz

Patří odstraňování plísně na stěnách k vašemu domácímu zimnímu koloritu? Zlobíte se, že vaše nová okna nedýchají? Zaměřte se na původce problémů – vlhkost a naučte se s ní vycházet v dobrém. Podíváme se, jak na to.

15

Dárek na poslední chvíli!

www.dumazahrada.cz

Darujte svět: Darujte předplatné National Geographic. Objednávku stihnete vyřídit i 24. prosince. Pod stromeček stačí jenom zabalit dárkový certifikát, který jednoduše stáhnete na www.predplatneNG.cz.

09

Solární panely pod sněhem a ledem

Deník.cz / Bydlení

Fotovoltaické panely nejsou zrovna levnou záležitostí, a tak je přirozené, že o ně máme starost. Zvláště v zimě, když se na ně sype sníh a na jejich povrchu se tvoří námraza. Ublíží jim to?

07

Co je třeba promyslet, toužíte-li po volně stojící vaně

Deník.cz / Bydlení

Nic v koupelně nevypadá tak luxusně, jako vana umístěná v prostoru. Je to symbol velkorysosti v nakládání s místem. Je to nádhera.

01

Vše, co potřebujete vědět o zákonech týkajících se žump

Deník.cz / Bydlení

Bezodtokové odpadní jámy jsou ideálním řešením odpadních vod zejména v rekreačních oblastech, u chalup, chat nebo zahradních domků. V těchto místech totiž často bývá ztížené připojení ke kanalizaci.

Pět tipů na vánoční dárky z rostlinné říše

www.dumazahrada.cz

Rostlina v květináči jako dárek? Proč ne. Víte-li o obdarovávané osobě, že má vášeň pro kaktusy, nebudete mít problém ani s výběrem. Co ale darovat třeba kamarádce z práce, o které nevíte, jestli vůbec pokojovky pěstuje?

Sunday, Dec 10

07

Návštěva interiéru: Byt okolo stromu

Deník.cz / Bydlení

Integrovat do bytu prvek přírody, když byt je uprostřed města, je těžké. Podívejte se, jestli se to tady povedlo pomocí jakési virtuální implementace kmene stromu.

01

Světová architektura: Dům naruby

Deník.cz / Bydlení

Domy mají většinou tradiční rozvržení – v přízemí je společenské patro a po schodech nahoru pak soukromé pokoje. Jenže co když to někdo vymyslí jinak? Zboří se svět?

Saturday, Dec 9

22

Herečka Kyle Richards a Mauricio Umansky se loučí se svým domovem v Beverly Hills

Hollywoodská hvězda ze seriálů Kriminálka Las Vegas nebo Pohotovost prodává luxusní nemovitost za necelých 7 milionů dolarů.

Friday, Dec 8

10

Růže z Jericha pravá a falešná

Pokud sháníte k Vánocům něco originálního, ať už jako dárek nebo dekoraci, možná vás napadne růže z Jericha. Ona to tedy není růže. A nejspíš bude z Mexika. Přesto jde o něco výjimečného.

07

Zazimování stavby rodinného domu

Každou nedokončenou stavbu je nezbytné dobře zazimovat, protože mráz může jinak napáchat škody, které lze opravit obtížně, anebo vůbec, a to může stavbu prodloužit a prodražit. Na co všechno si tedy musíme dát pozor?

01

Udělejme si ve světle jasno

Stačí zmáčknout vypínač a je světlo. Tak jednoduché to dneska je. Jenže i obyčejná žárovka potřebuje dost přemýšlení. Doba Edisonových žárovek pominula. To, co si dnes našroubujete do patic vašeho lustru, dokáže zamotat hlavu mnoha vědním…

Jak rozeznat nosnou zeď od příčky

www.dumazahrada.cz

Když má být rekonstrukce udělaná pěkně zgruntu, někde budete chtít něco vybourat. Jak ale poznáte, že se vám po bourání zvolené zdi nezřítí celý dům?

Thursday, Dec 7

10

Voňavé zimní dekorace z citrusových plodů

K Vánocům patří neodmyslitelně vůně vánočních stromků, koření, ořechů a citrusů. Pokud vám nějaké pomeranče, mandarinky nebo grepy doma přebývají, nemusí skončit jenom na vašem jídelníčku.

07

Kterou podlahu zvolit pro malého alergika

Jedním ze základních požadavků na podlahovou krytinu je, aby se dala snadno čistit. Máte-li doma dítě s alergií, jednoduchá údržba bude hrát roli přímo klíčovou. Která podlaha je v tomto ohledu nejlepší a dá se případně položit i koberec?

01

Keře a keříky, které kvetou v zimě

www.dumazahrada.cz

Zdálo by se, že v mrazivém zimním období nemůže venku nic rozkvést. Podívejme se na výjimky, které odolávají pravidlu mocné přírody.

Wednesday, Dec 6

07

Jak vybrat bezpečného kuchyňského robota

Kuchyňští roboti mají velmi často problémy s bezpečností. Otáčecí hřídel může zachytit prsty nebo kousek látky z rukávu a neštěstí je na světě. Navíc jsou tu ostré břity, které mohou způsobit zranění. Základní pravidlo u kuchyňského robota…

Paneláková zimní zahrada? Proč ne!

Pod zimní zahradou si většina z nás představí ten velký otevřený prostor s pohodlným sezením a se záplavou zeleně, skla a světla, tedy něco, co je na první pohled pro většinu obyvatel panelových domů něco nedosažitelného. Ve skutečnosti je…

01

Co s oloupanou pomerančovou kůrou

Nebudeme si nalhávat, že pomeranče, které kupujeme v obchodech, nejsou stříkané hromadou chemických látek. Používat tedy kůru z pomerančů k vaření je trochu ošidné. Ale my vám poradíme, co s kůrou, abyste ji využili.

Deset tipů pro lepší vánoční pečení

www.dumazahrada.cz

Mnohé domovy už voní čerstvě upečenými perníčky a další cukroví je na plánovací listině. Pokud si u válu nejste zcela jisti v kramflecích, možná vám pomohou následující vychytávky, se kterými dosáhnete perfektních výsledků.

Tuesday, Dec 5

10

Prosinec v zahradě – čas odpočinku i příprav na nový rok

Pokud jste všechno nestihli během podzimu, můžete v prosinci na zahradě dokončit některé podzimní práce nebo si připravit čerstvou dávku vitaminů a zasít semínka některých květin.

07

Pozor, klouže to aneb Čím sypat dlažbu okolo domu

Před prahem bychom měli mít v létě zameteno a v zimě posypáno. Dlážděná cesta od domu k brance, schody, nekrytá terasa, zde všude nám hrozí při náledí nepříjemný pád. Otázkou je, čím sypat?

01

Uměle vyrobené, a přitom bez plastu: marmoleum a organické podlahy

Podlahy z PVC se dnes prodávají v nezměrném množství dekorů, snadno se udržují a bývají i dost odolné. Někomu ale vadí, že je to prostě "plast". Proto byly vyvinuty podlahové materiály, které PVC na pohled připomínají, ale přitom obsahují…

Monday, Dec 4

10

Barborky a jmelí: tajemné, pověstmi opředené vánoční dekorace

V dřívějších dobách lidé neměli šanci pořídit si exotické pokojové rostliny, a přesto se jejich domovy zelenaly a kvetly i během chladných Vánoc. Větvičky barborek a jmelí jsou vánočními symboly dodnes a stále nás fascinují svou magickou…

07

Dům na polárním kruhu, kde pěstují zeleninu

Ohromná skleněná kopule, která chrání rodinný dům. To je netradiční bydlení rodiny Hjertefølgerových, která žije v severním Norsku na ostrově Sandhornøya. A je to život úžasný.