English

Tuesday, Aug 22

01

Chystáte se vymalovat? Nebojte se barev

Deník.cz / Bydlení

Bílou se nic nezkazí, výraznější barva ale dodá interiéru osobitý šmrnc. Podívejte se, jak si s barvami stěn pohrává současný design.

Monday, Aug 21

10

Co jste možná nevěděli o černém bezu

www.dumazahrada.cz

Koncem srpna dozrává černý bez. Na tento pozoruhodný keř narazíte snad při každé procházce do přírody a byla by škoda jeho plody nevyužít. Jsou zdravé a v kuchyni najdou široké uplatnění.

06

Jak reklamovat koupený dům či byt

Deník.cz / Bydlení

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe…

Pláčete nad červivým ovocem? Odvezte ho do palírny

Deník.cz

Červivé ovoce zavařovat nebudete, ale byla by škoda ho vyhodit. Může z něho být totiž dobrá pálenka. V článku vám nastíníme stručný postup, jak plody na pálení připravit.

01

Recenze knih: Svět skla a neznámá Praha

Deník.cz / Bydlení

Letní měsíce umožnily zrušit zbytek hromádky knížek, která tu stála na stole a čekala na recenzi. Byly to knihy, na které jsem si musel nechat nejvíc času, protože to standardní knížky vážně nejsou.

Sunday, Aug 20

07

Dotaz z poradny: Jak ošetřit dřevěný štít?

Deník.cz / Bydlení

Čtenář se na nás obrátil hned s několika konkrétními dotazy ohledně renovace dřevěného štítu. Přečtěte si odpovědi odborníka.

01

Dvě betonové desky v olivách

Deník.cz / Bydlení

V blízkosti vesnice Ansião stojí nový dům. Investor měl několik podmínek pro stavbu – ta hlavní a převažující nad všemi byla, aby dům nezničil olivovníky, které na pozemku už několik stovek let stojí.

Saturday, Aug 19

10

Herečka Faye Dunaway prodává svůj luxusní byt v Hollywoodu

Deník.cz / Bydlení

Herečka Faye Dunaway (76) se rozhodla prodat svůj byt v Los Angeles, který si pořídila teprve před dvěma lety. A částka, kterou by si za něj přála získat? 595 000 dolarů.

Friday, Aug 18

Jak se zbavit potravinových molů?

www.dumazahrada.cz

Otevřete skříňku, ze které na vás vyletí malý hnědavý motýlek. Už zase! Kolikrát jste se už snažili zbavit se těchto nevítaných hostů, a pořád marně?

09

Nábytek z LTD, MDF a DTD - jak se v tom vyznat?

Deník.cz / Bydlení

Při nákupu nového nábytku nás zajímá nejen vzhled, ale i kvalita. Je proto dobré osvojit si základní zkratky, jimiž se značí materiál. Nakonec to není žádná věda.

Dotaz z poradny: Základy provlhají - je třeba drenáž?

Deník.cz / Bydlení

Do redakční schránky nám došel dotaz od čtenáře, který se ptá, zda vytvořit drenáž kolem domu. Odpověď není až tak úplně jednoduchá.

01

Kupujeme nemovitost se zástavním právem

Deník.cz / Bydlení

Prodej nemovitostí zatížených hypotečním úvěrem je dnes už běžnou záležitostí a není vyloučeno, že při honbě za vysněným bydlením na takovou narazíte i vy. Na co si dát pozor, aby převod proběhl bezpečně?

Thursday, Aug 17

07

Nářadí jako pro barbínu aneb K ženám patří růžová

Deník.cz / Bydlení

Spousta žen miluje zahradničení a roste počet i takových, které se odhodlaně pustí do drobných oprav v domácnosti. Tomuto trendu se postupně přizpůsobuje i trh. Zahradnické pomůcky i základní nářadí už dneska seženete v růžové barvě.

01

Pět nápadů, jak získat víc místa v malé kuchyni

Deník.cz / Bydlení

V malé kuchyni se potýkáme s nedostatkem úložného prostoru i s omezenou pracovní plochou. Místnost zázrakem nenafoukneme, ale každých pár centimetrů navíc se hodí. Možná vás inspirují následující tipy.

Wednesday, Aug 16

12

Pěstujeme olivy

Deník.cz / Bydlení

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

10

Bylinky jako stvořené pro gril

Deník.cz / Bydlení

Stejně jako koupání a opalování se i grilování stalo nedílnou součástí prázdninových dní. Proto jsme pro vás připravili souhrn několika bylinek, které se snadno pěstují a které skvěle dochutí maso i zeleninu na rozpáleném grilu.

06

Pořizujeme psací stůl pro malého školáka

Deník.cz / Bydlení

Možná to prožíváte právě letos. Dítě roste před očima a těší se na první školní den. Rodičům tím nastanou zcela nové starosti a v dětském pokoji se musí najít místo na šikovný psací stůl.

01

Jak prodloužit životnost zahradního nábytku

Deník.cz / Bydlení

Nábytek na otevřené terase je vystaven deštivému počasí i horkému slunci, takže vyžaduje zvýšenou pozornost a péči. Nejvíce venku trpí pravé dřevo a ratan.

Solární střechy zlevňují

www.dumazahrada.cz

Postupně se objevují nové a nové firmy, které se snaží zachytit solární energii a využít ji v domech a bytech. Se zvyšující se nabídkou se zároveň snižuje i cena.

Tuesday, Aug 15

15

Jak a proč pěstovat arónii?

Deník.cz / Bydlení

Temnoplodec neboli černý jeřáb je u nás nejznámější pod názvem arónie. Jeho namodralým až černým plodům se připisují velké léčivé vlastnosti.

08

06

Z čeho se vyrábějí okapy a kterému materiálu dát přednost

Deník.cz / Bydlení

Okap je nenápadnou, ale velice důležitou součástí střešního systému každého domu. Očekáváme od něj, že bude dobře plnit svoji funkci a zároveň vydrží dlouhá léta bez namáhavé údržby.

01

Kupte si zářijové číslo časopisu Dům&Zahrada

Deník.cz / Bydlení

Podzim klepe na dveře a chtěli bychom říct, že nastává nejlepší část roku – sklizeň ovoce. Jenže jarní mráz, kroupy a sucho udělaly z většiny české úrody jen smutného pohrobka. Ale berme to z lepší stránky – místo sklízení alespoň budete…

Automatické brány pro komfort i bezpečnost

www.dumazahrada.cz

Pohony na vjezdové brány už dneska nepředstavují nijak závratnou položku, a pokud stavíte dům, už asi ani nepočítáte s tím, že byste při příjezdu domů vystupovali z auta a otvírali bránu ručně. Pojďme si shrnout, jaké máte v tomto ohledu…

Monday, Aug 14

10

Kupujete bazén? Poradíme vám, jak na to

Deník.cz / Bydlení

Při výběru bazénu je dobré vzít v úvahu, kdo se v bazénu bude koupat. Pokud pořizujete bazén výhradně pro malé děti, nejvýhodnější bude volba malého nafukovacího bazénku s hloubkou od 25 do 50 centimetrů.

09

Jaké rostliny zvolit pro živý plot?

Deník.cz / Bydlení

Brzy už nastane čas na výsadbu živých plotů. Který vybrat, aby se hodil k pozemku, lahodil vašemu oku a zároveň dostatečně ochránil vaše soukromí?

01

Jedovaté ozdoby zahrady: Na které rostliny obzvlášť pozor?

www.dumazahrada.cz

Většina okrasných rostlin může po požití způsobit nevolnosti, některé jsou ale přímo smrtelně nebezpečné. Riziko otravy hrozí zejména u zvířat a zvídavých malých dětí, které berou všechno do pusy.

Sunday, Aug 13

09

Čtyři kroky k záchraně dřevěné podlahy

Deník.cz / Bydlení

Ve snaze udržet kouzlo starého domu se často snažíme zachovat v něm co nejvíce původních prvků. Jako třeba dřevěnou podlahu. Prošlapaná vrzající prkna zašedlé barvy nám nejprve vnuknou myšlenku: vytrhat, vyhodit, zabetonovat. Ale co když…

01

Návštěva interiéru: Blue

Deník.cz / Bydlení

Dnes vám ukážeme, jak se dá konvertovat starý dům, který by jinak musel být zbořen na byty pro mladé. Pět garsonek v modré rapsodii.

Saturday, Aug 12

10

Alyson Hannigan prodává svůj byt v Atlantě

Deník.cz / Bydlení

Za 1,4 milionů dolarů se herečka Alyson Hannigan zbavuje svého apartmá v domě v Atlantě. Bez domova však nezůstane!