English

Today News

10

Bez vázy není vaše domácnost úplná

Deník.cz / Bydlení

Můžete mít sebedokonaleji zařízený byt, ale pokud v něm chybí alespoň nějaké dekorace, vypadá takový byt neúplně. Teprve dekorace z něj totiž tvoří domov. Vázy s květinami vám pomohou váš domov zútulnit.

07

Řeřicha: zdraví, které může růst v bytě po celý rok

Deník.cz / Bydlení

Doba sklizně ze zahrádek pomalu končí, ale domácí vitamíny můžete pěstovat v bytě i přes zimu. Ideální rostlinkou je řeřicha, kterou zvládne vypěstovat i dítě.

01

Kam s pračkou? Do koupelny, nebo do kuchyně?

Deník.cz / Bydlení

Je obrovská, nevzhledná, a přitom ji každý doma potřebuje. V malém bytě si při hledání vhodného místa pro pračku nemůžeme moc vybírat. Kam s ní?

Wednesday, Oct 18

08

Zazimujte gril, ať funguje i příští sezonu

Deník.cz / Bydlení

Grilovací sezona končí. Než gril odložíte, je třeba ho zazimovat, mimo jiné vyčistit veškeré nečistoty a mastnoty, které na něm ulpěly během sezony. Proč se do toho pouštět a hlavně jak? Přinášíme návod krok za krokem.

07

Inspirace: Barevné kontrasty v ložnici

Deník.cz / Bydlení

Minimalistický trend velí, s barvami opatrně! Ale to neznamená, že se váš interiér nutně musí zahalit do bílé či šedé barvy. Podívejme se, jak vnést více barev do moderní ložnice, a přitom zachovat její jednoduchost.

01

Nejlepším ekologickým projektem roku je pražský úsporný dům s mokřadní střechou

Deník.cz / Bydlení

V pražském Foru Karlín byly v sobotu oceněny nejlepší ekologické projekty z České republiky. Absolutním vítězem 9. ročníku soutěže E.ON Energy Globe se stal pasivní dům v pražském vnitrobloku, který si díky mokřadům rostoucím na střeše sám…

Dřezovou baterii nevybíráme jen podle vzhledu

www.dumazahrada.cz

Vodovodní baterie je zřejmě to poslední, co při rekonstrukci kuchyně řešíte. Celkový dojem ale závisí na každém detailu. A ani po technické stránce to s bateriemi není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

Tuesday, Oct 17

15

Když má radiátor nejen hřát, ale i hezky vypadat

www.denik.cz

Ať už pořizujete radiátory do nově budovaného domu nebo vyměňujete staré za nové, určitě vás bude zajímat nejen výkon a cena, ale také jejich vzhled. Pojďme se podívat, co se dneska vyrábí.

Jak zazimovat dřevěný zahradní nábytek

www.denik.cz

Čím více lidí má pocit, že je svět přeplněný plastem a umělými materiály, tím více stoupá obliba nábytku z přírodního dřeva. Pokud jste ho měli v létě venku na terase nebo pod pergolou, budete ho muset dobře zazimovat.

Jádra z ovoce mohou být plná jedů

www.denik.cz

Dejte si dobré jablko. Ale jeho pecky raději nejezte. Víte, že jsou plné kyanidu? Samozřejmě, že když sníte jedno jablko i s peckami, nic se vám nestane, ale radost tělu to neudělá.

Suchý vzduch v bytě: problém topné sezony

www.denik.cz

Podrážděné sliznice, chronická rýma a dráždivý kašel jsou věční souputníci chladného podzimu. Na vině přitom může být suchý vzduch ve vytápěných místnostech, proti kterému se dá bojovat - technikou i lidovými metodami.

Dotaz z poradny: Co je třída trvanlivosti u lepidel

www.denik.cz

Na lepení dřeva se dnes mohou používat různá lepidla, která mají i různé vlastnosti a místo použití. Neexistuje jedno univerzální lepidlo. A tak je občas obtížné zjistit, jaké vlastně použít.

Pět rad pro pěstování rakytníku

www.denik.cz

Říjen je ideálním měsícem pro výsadbu listnatých stromů a keřů. Na podzim nepotřebují tolik zálivky jako v horkém létě, a přitom ještě do zimy stihnou zakořenit. Jestliže nechcete pěstovat keře jen pro okrasu, vyberte takové, ze kterých…

Replika horácké vesnice na Vysočině připomíná doby dávno minulé

www.denik.cz

Pokud vás podzimní toulky zavedou na Vysočinu, nenechte si ujít návštěvu turistického centra Eden v Bystřici nad Pernštejnem. Mimo jiné v něm najdete malebnou horáckou vesničku, ze které dýchá lidová architektura.

Zvířecí kamarád: radost i starost

www.denik.cz

Každý chce mít psa nebo kočku. V českých domácnostech žije přes dva miliony psů a milion koček. Počtem domácích miláčků na hlavu zaujímáme přední místo v Evropě. Lidé si pořizují zvířecího přítele z řady důvodů, ale je to vždy o silném…

Kdy a jak sklízet vlašské ořechy?

www.denik.cz

Plody ořešáku královského jsou zdrojem zdravých tuků, prospívají srdci a cévám a povzbuzují činnost mozku. Jak je správně sklízet a skladovat?

Zdravá izolace si poradí nejen se zimou, ale i s vlhkostí

www.denik.cz

Napadlo vás někdy, že domácnost se chová jako lidské tělo? Musí se chránit před chladem, a zároveň se nesmí „propotit“ – nesmí se v ní držet vlhkost. Správná izolace by proto měla mít vlastnosti kvalitního outdoorového oblečení.

BRIGGS & STRATTON po sezoně

www.denik.cz

Před příchodem posledních dnů práce v zahradě stojí za to zapřemýšlet o přípravě sekačky na zimní spánek.

Nákup střešní krytiny: buďte obezřetní

www.denik.cz

Chystáte se investovat do nových střešních krytin a s nadšením sledujete, že nabídka je obrovská a ceny extrémně nízké. Podle zkušeností bohužel není skutečnost tak růžová, jak ji některé firmy vykreslují. Z tohoto důvodu rozhodně…

12

Pojďte s námi na návštěvu červeného pasivního domu

Deník.cz / Bydlení

Tenhle dům stojí v Pardubicích. Poznáte ho snadno. Je červený, elegantní a jednoduchý. Žádné „kuželky“ ani arkýře. A navíc je zcela pasivní.

10

Čas sázet tulipány: ozdoby jarních záhonů

Deník.cz / Bydlení

Chcete, aby se vaše zahrada na jaře zabarvila pestrými květy tulipánů, které patří k nejoblíbenějším květinám u nás? Pak je právě teď správný čas k jejich sázení.

07

Na co je třeba myslet při koupi pozemku

Deník.cz / Bydlení

Cesta za vysněným bydlením bývá zdlouhavá. Náročnou částí je už jenom výběr pozemku, na kterém chcete stavět. Víte, co všechno byste si přitom měli ověřit?

01

Předposlední číslo časopisu Dům&Zahrada tohoto roku je v prodeji

Deník.cz / Bydlení

Listopad znamená, že zahrada je plná listí. Trávník byl naposledy posekán, stromům jsme přistřihli koruny a dům, ten už má okna zavřená a topení jede. Na stavbě se dohánějí poslední resty a přichází čas, kdy si sedneme do křesla a…

Co dělat, když praskají zdi

www.dumazahrada.cz

Praskliny ve zdech jsou běžné u starších domů určených k rekonstrukci, ale mohou se objevit i u čerstvě postavených novostaveb. Co bývá příčinou a jak je můžete opravit sami?

Monday, Oct 16

11

Vyčistěte si odpad dřív, než se zanese

Deník.cz / Bydlení

Čističe odpadů jsme už používali asi všichni. Bohužel většina až ve chvíli, kdy odpad přestal odtékat. Přitom poloviční nebo dokonce čtvrtinová dávka preventivně vás nechá v klidu spát dlouhé roky.

07

Tři osvědčené rady, jak najít dobrého řemeslníka

Deník.cz / Bydlení

Poctivý řemeslník, který se nebojí vzít za práci, dodržuje termíny a dbá na kvalitu - to je splněný sen každého, kdo se pouští do stavby nebo rekonstrukce a nechce se pustit do práce pouze vlastními silami. Spousta lidí vám bude tvrdit, že…

01

Proč švestka kvete, ale neplodí

Deník.cz / Bydlení

Tolik jste se těšili na švestky, strom se obsypal květy, ale přišel podzim a úroda žádná. Tento černý scénář zahrádkářů se někdy bohužel naplní. Co bývá příčinou?

Sunday, Oct 15

12

Vše o tepelných čerpadlech – funkce a přehled typů

www.dumazahrada.cz

Tepelná čerpadla řadíme mezi alternativní zdroje energie, protože pracují na principu odnímání tepla z přírodního prostředí a tuto energii využijí pro ohřev vzduchu v místnosti, užitkové vody či vody v otopné soustavě.

07

Návrh na přání: Obývací pokoj s kuchyní

Deník.cz / Bydlení

Manželé Tesařovi se na nás obrátili s prosbou o vizualizaci jejich nové kuchyně propojené s obývacím pokojem. Jelikož si nedávno pořídili rodinný domek, rádi by si jej zařídili prakticky a moderně. Nevědí si však rady, jak vyřešit společný…

01

Světová architektura: Nad řekou Nethe

Deník.cz / Bydlení

Nad řekou Nethe stál kdysi jistě krásný dům. Jenže postavený v padesátých letech minulého století. Už nefunkční, zničený. Přestavbou vznikl dům, který je vlastně součástí celého přírodního parku, který dům obklopuje.