English

Top Stories

Začíná bitva o Slovanskou epopej. Mucha chce zabránit cestě do Asie

Lidovky.cz 5 sources

Dvě plátna Slovanské epopeje z dvaceti mají v názvu bitvu – Po bitvě u Grunwaldua Po bitvě na Vítkově. Začíná soud, jehož rozsudek by mohl do cyklu přinést pomyslný třetí bojový obraz – Po bitvě na Ovocném trhu.

Top Stories in last day

11

Dokumenty bez cenzur. Co vlastně dělala Charta 77 celých třináct let?

Charta 77 zůstává v historické paměti především jako seskupení, jež bojovalo s komunistickým režimem a významně se zasloužilo o jeho pád. Takové vymezení, byť zjednodušené, opravdu odpovídá významu Charty 77.

10

Sherlock Holmes řeší záhadu klesající sledovanosti

Seriál Sherlock z produkce BBC završil svou čtvrtou sérii. Údaje o sledovanosti jasně hovoří o tom, že popularita seriálu pomalu klesá. Podíl na tom mohou mít i kritikou špatně přijímané díly poslední série.

Rodinné trápení Jana Šťastného: Syn se léčil v blázinci, pak zmizel v Laponsku!

Blesk.cz 2 sources

Herec Jan Šťastný (51) je otcem tří synů. Dvou vlastních – Jana (26) a Ondřeje (5) – a jednoho nevlastního – Marka (35). Toho jako třiadvacetiletý vyženil se svou první manželkou, lékařkou Lenkou (56).

09

06

Tohle bohužel není žádná sexy kočička: Vyžilá čtyřicátnice se u bazénu vystavovala jen v tangách

Z dálky by se mohlo zdát, že jde o žhavý snímek rajcovní provokatérky, která odložila horní díl plavek. Při bližším prozkoumání ovšem nastane velké zklamání, protože jde o známou kalifornskou strašilku Angelique Morgan alias

05

Charlie Chaplin tančí na brněnském jevišti. V české premiéře

Brno – Patřil k nejslavnějším filmovým tvůrcům 20. století, přesto jeho život dodnes zahaluje tajemství. Životní osud Charlieho Chaplina na jeviště přeneslo Městské divadlo Brno, které tento muzikál v sobotu představí v české premiéře.

04

Ewa Farna jako femme fatale rozdráždila fanouška! Tohle jí napsal

Že je zpěvačka Ewa Farna (23) chameleon, už dávno víme. Nebojí se experimentů a pokaždé svým zjevem zaujme. Její poslední snímek, kde vypadá jako femme fatale, slušně rozdráždil jednoho fanouška.

01

Nejlepší počasí: předpověď na noc a středu

Týden.cz 2 sources

Jaké počasí nás čeká v noci a ve středu? Na to odpoví relace televize Barrandov Nejlepší počasí, tentokrát s moderátorem Alexandrem Hemalou.

Tajemství Michaely Ochotské: Kávičky s Ujfalušim a život ve čtyřce!

Osobní život Lukáše Rosola a Michaely Ochotské je česká mediální kauza číslo jedna. Až dosud vše vypadalo, že Michaela Ochotská je podváděná chudinka, která chřadne, hubne a nezvládá syna Andrého. Ale ono nic není tak černobílé, jak se na…

00

RECENZE: Pírko alibisticky balí brutální znásilňování do ztráty iluzí

Naivka prodaná pasákům. Tak se dá shrnout příběh filmu Pírko, který po úterní pražské premiéře vejde do kin. Provází jej doporučení „nevhodný mládeži do 15 let“.

22

Odepsaný herec by si měl o 34 let mladší manželku hlídat: Jeho silikonka se prezentuje jako eskortní společnice

Loni už to vypadalo, že Doug Hutchison (56) a jeho rozverná ženuška budou tvořit rodinku. Příroda jim ovšem potomka nedopřála a život

21

To bylo o fous! Kate se odporoučela ze svých narozenin zřejmě těsně před dalším trapasem

Přebornice v oslavách a pařbách všeho druhu se v pondělí dočkala třiačtyřicátých narozenin.

20

Potomci herce Zdeňka Štěpánka (†71) zuří! Žaloba kvůli seriálu Bohéma?

V neděli večer odvysílala Česká televize první díl seriálu Bohéma. Bohužel sklidil spíše negativní ohlasy a neobešel se ani bez stížností. Mezi zklamanými byly hlavně dcery zesnulého herce Zdeňka Štěpánka.

Krásná Michaela Kuklová dál žije v celibátu a odmítá televizi. Proč?

Michaela Kuklová (48) je momentálně pracovně velmi vytížená, a tak jí ani na chlapy nezbývá čas. Sympatické herečce to ale vůbec nevadí. Bez muže je spokojená.

19

Film zachytí Jacksona z pohledu bodyguardů

Krátce po skandálu s epizodou ze série Urban Myths, která byla stažena z vysílání po protestech Jacksonovy dcery, je tu další film o zesnulém králi popu, nazvaný Searching for Neverland.

Nový rok, nové vlasy! Vévodkyně Kate jej zahájila jako chodící reklama na šampon

dost možná vstupuje do roku 2017 s novým kadeřníkem... A pokud ano, kápla na skutečné terno! Tak provzdušněný účes plný bohatých vln, se kterým se objevila po boku manžela

Tuesday, Jan 17

Zemřel režisér a básník Jan Borna. Bylo mu jen 56 let

Po dlouhé nemoci v pondělí ve věku 56 let zemřel divadelní režisér a básník Jan Borna. V posledních letech byl členem uměleckého vedení pražského Divadla v Dlouhé. ČTK informaci o jeho úmrtí potvrdila mluvčí divadla Karola Štěpánová.…

Vesmírní kovbojové Jamiroquai míří do Ostravy. Doplní našlápnutý seznam hudebních jmen

Festival Colours of Ostrava oznámil další velké jméno. Do Česka přijedou acid jazzoví a funkoví Jamiroquai s nepřehlédnutelným zpěvákem Jasonem Kayem.

Chalupeckého cena má finalisty, některé z nich opakovaně

Praha - Ve finále 28. ročníku Ceny Jindřicha Chalupeckého jsou Romana Drdová, Dominik Gajarský, Viktorie Valocká, Richard Loskot a Martin Kohout. Poslední dva mají nominaci opakovaně, Loskot byl ve finále dokonce dvakrát. Z 96 přihlášených…

ROZSTŘEL: Třeštíková točila Strnadovy 35 let, jedinkrát neuspěla. Ptejte se jí

iDNES.cz / Kultura 4 sources

Neobvyklý dokument Strnadovi začala Helena Třeštíková točit v roce 1980, den před svatbou tehdejší dvojice studentů. Skončit chtěla po šesti letech, nakonec ale pár dovedla až k premiéře celovečerního dokumentu po 35 letech. O projektu…

Monday, Jan 16

Antonín Kalina zachránil stovky židovských dětí. V Česku ho nikdo nezná

V Izraeli je hrdinou, v České republice o jeho činech téměř nikdo neví. Antonín Kalina, který sám vězněm koncentračního tábora od samého začátku války, pomohl před smrtí stovkám židovských dětí.

Dvacítka studentů bude držet hladovku jako pietu za Palacha a Zajíce

Praha - Dvacítka studentů převážně vysokých škol bude od půlnoci 16. ledna půlnoci do 25. ledna držet hladovku jako vzpomínku na sebeupálení studentů Jana Palacha a Jana Zajíce v roce 1969. V pondělí od Palachova činu uplynulo 48 let.

Vrchlabí uklízí sníh strojem zvaným Stalinovy ruce

Vrchlabí - Třináctitisícové Vrchlabí již několik desítek let s úspěchem používá na úklid sněhu speciální stroj vyrobený v tehdejším Sovětském svazu.

Další krutá rána pro Ochotskou: Rosol jí řekl, proč si našel milenku!

Má spoustu otázek, na které hledá podvedená Michaela Ochotská (32) odpovědi. Její manžel Lukáš Rosol (31) si vyžádal pauzu, aby se mohl soustředit na tenisovou kariéru, místo toho si však našel milenku. Konečně jí prozradil proč!

Sunday, Jan 15

Výroční cenu Trilobit má seriál Pustina i herečka Emília Vášáryová

iDNES.cz / Kultura 20 sources

Výroční ceny za audiovizuální tvorbu Trilobit vyhlásil v Berouně Český filmový a televizní svaz. K hlavním vítězům třicátého ročníku patří seriál Pustina, životní ocenění dostal kameraman Jaromír Šofr, který často pracuje s Jiřím Menzelem,…

Obrazy slavného malíře Rousseaua vidělo přes 57 tisíc lidí

Výstavu francouzského malíře Henriho Rousseaua si přišlo za čtyři měsíce do paláce Kinských prohlédnout 57 047 lidí. Přehlídka slavného umělce, který svou tvorbou ovlivnil mnohé další, se řadí nejen k divácky nejúspěšnějším projektům…

Honza (16) o útěku před pádem střechy: Zachránil nás skok oknem z nářaďovny

Blesk.cz 2 sources

Mezi 80 lidmi byl v době pádu střechy haly v České Třebové i nadějný ostravský florbalista Jan Hranický (16). V rozhovoru pro Blesk přiznal, že šlo o jeden z nejsilnějších zážitků v jeho životě. A popsal, jak se mu se spoluhráči podařilo…

Uměleckým šéfem Dejvického divadla je Martin Myšička

Praha - Se sedmnácti inscenacemi v repertoáru a s Martinem Myšičkou jako novým uměleckým šéfem vstoupilo do nového roku Dejvické divadlo v Praze. Dosavadní šéf Michal Vajdička do Dejvic nastoupil v září 2014, se souborem ale spolupracoval…

Saturday, Jan 14

Johnny Depp a bisexuální Amber Heard jsou konečně rozvedeni

Super.cz 4 sources

Jedna z největších manželských tahanic mezi celebritami je u konce! Herci

Friday, Jan 13

Nebezpečná televizní léčitelka. Ústavní soud se pustil do EZO.TV

Týden.cz 5 sources

Neseriózní a lehkovážný přístup televizní léčitelky zmiňuje Ústavní soud v nově publikovaném usnesení. Soudci odmítli stížnost společnosti TV CZ, a definitivně tak potvrdili pokutu 300 tisíc korun, kterou jí jakožto provozovateli vysílání…

Rosol Ochotskou totálně ponížil: Míša se o milence dověděla z novin

Blesk.cz 2 sources

Pravda o krachu manželství Míši Ochotské (32) a Lukáše Rosola (31)! Blízká kamarádka moderátorky se rozhodla promluvit. Podle ní si tenista na manželce vyžádal jen pauzu, kterou sváděl na své neúspěchy na kurtu.

V Salvadoru zabíjí nejhorší gang světa, nyní země prožila den bez vraždy

Deník.cz 5 sources

Salvador je plný násilí. Zdejší gangy vraždí, prodávají drogy, unáší. Ve středu ale země prožila celých 24 hodin bez jakékoli vraždy, o situaci informoval zpravodajský server BBC.

Z loupeže ve vile herce Kňažka byl obviněn občan ČR

EuroZprávy.cz 11 sources

Bratislava - Z krádeže ve vile Milana Kňažka byl obviněn občan ČR. Pomocí klíčů nalezených v domě otevřel trezor, ze kterého vzal peníze a cennosti. Herec ho během incidentu postřelil. Zranění nebylo vážné.