GP Argentiny - Sprintový závod ovládl Brad Binder

MotoGP má za sebou další napínavý sprintový závod Ten tentokrát ovládl Brad Binder, který přitom startoval až z patnáctého místa. Připsal si tak na své konto dvanáct bodů. V posledním kole se musel Jihoafričan obávat, když se o předjetí pokoušel Marco Bezzecchi, který nakonec projel cílem jako druhý. Třetí skončil jeho týmový kolega Luca Marini. Do závodu MotoGP vyrazí v neděli z pole position Alex Márquez, v Moto2 to bude Alonso Lopez, přičemž Filip Salač se na roštu postaví na třinácté místo, v Moto3 pak Ayumu Sasaki.

Kapitoly článku

Moto3™ – 3. trénink

V Argentině během noci pršelo, a tak bylo jasné, že lepší, než páteční časy jezdci na trati zřejmě nenastaví. Závodníci byli pomalejší o osm a více sekund, přičemž v první polovině třetího tréninku byl nejrychlejší Scott Odgen (VisionTrack Racing Team), který zvládl kolo objet za 1'56,783 sekundy. Na druhém místě se se ztrátou zhruba tří desetin držel Andrea Migno (CIP Green Power), jenž nahradil zraněného Lorenza Fellona. Průběžně třetí jezdil David Almansa (CFMOTO Racing PrüstelGP), za ním se pak pohybovali David Salvador (CIP Green Power) a Ivan Ortolá (Angeluss MTA Team).

Ve druhé polovině tréninku jezdci sice zrychlili, ale ne natolik, aby překonali své páteční časy. Několik se jich už dokonce na osychající trati rozhodlo vyjet na slickách. Nejrychlejším byl Romano Fenati, jehož čas činil 1'53,875 sekundy. Druhou pozici obsadil Kaito Toba (SIC58 Squadra Corse) se ztrátou 0,694 sekundy, o dalších 0,263 vteřiny pomalejší byl Deniz Öncü (Red Bull KTM Ajo). Místa v první pětce obsadili ještě David Salvador (CIP Green Power) a Diogo Moreira (MT Helmets – MSI).

To však na jménech postupujících do kvalifikace nic nezměnilo, určily je páteční tréninky. V nich byl nejrychlejší Ayumu Sasaki (Liqui Moly Huswvarna Intact GP), spolu s ním o pole position zabojují Diogo Moreira, Jaume Masia, Tatsuki Suzuki, Stefano Nepa, Metteo Bertelle, Kaito Toba, David Alonso, Scott Ogden, Daniel Holgado, Collin Veijer, David Muňoz, Andrea Migno a Xavier Artigas.