Džamál Chášukdží zmizel na konzulátu v Istanbulu. Patnáct mužů sem z Rijádu přiletělo dvěma letadly. Město po několika hodinách opustili.
Novinář a kritik Rijádu Džamál Chášukdží byl v roce 2018 brutálně zavražděn na saúdskoarabském konzulátu v Istanbulu.
Bývalý poradce korunního prince Saúd Kahtání byl vyšetřován, ale nebyl obviněn a nakonec byl propuštěn.
"Stalo se to v době, kdy na věci dohlížím já. Nesu veškerou odpovědnost," řekl princ v dokumentu s názvem Korunní princ Saúdské Arábie.
Tělo novináře Džamála Chášukdžího, který byl zavražděn loni v říjnu na saúdskoarabském konzulátu v Istanbulu, bylo zřejmě spáleno ve velké peci.
Turecká justice žádá vydání 18 podezřelých, včetně 15 členů vražedného komanda.
Trump nicméně chápe, že někteří členové Kongresu USA chtějí ve věci Saúdské Arábie z politických či jiných důvodů postupovat jinak.
V látce mohlo být rozpuštěno tělo saúdskoarabského novináře Džamála Chášukdžího.
Našla policie tělo kritika režimu v Rijádu Džamála Chášukdžího? Jaké mají vyšetřovatelé důkazy? Přehledné otázky a odpovědi.
Herci a spisovatelé požadují mezinárodní vyšetřování vraždy saúdskoarabského novináře Džamála Chášukdžího.
Novinář Džamál Chášukdží byl podle dosavadního vyšetřování zabit 2. října, když přišel na saúdskoarabský konzulát v Istanbulu v osobní záležitosti.
Istanbulský prokurátor prohlásil, že tělo bylo následně rozčtvrceno a zničeno.
Snoubenka zavražděného novináře Hatice Cengizová v Londýně promluvila na akci, která se konala k uctění jeho památky.
Podle agentury AFP odletěl do Washingtonu.
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček oznámil, že Česko v reakci na smrt saúdskoarabského novináře Džamála Chášukdžího stáhne z ambasády v Rijádu jednoho diplomata. Případné další sankce vůči Saúdské Arábii bude koordinovat se zeměmi EU.
Tělo bylo podle zdrojů britské televize rozřezáno a obličej znetvořen. Vyšetřovatelé ostatky našli na zahradě rezidence konzula.
Na záběrech, které CNN v pondělí odvysílala, je vidět muže s falešným vousem a brýlemi vycházet zřejmě zadním vchodem konzulátu.
Vraždy žurnalistů a útoky na ně mimo jiné dokazují, že žijeme v mediální době, vliv médií je obrovský a pro mnohé politiky velmi nebezpečný.
Saúdská Arábie přiznala smrt novináře dva týdny po jeho zmizení. Tvrdí, že zemřel po bitce na tureckém konzulátu.
Prezident připustil, že v Chášukdžího případu mohou přijít na řadu sankce.
Rijád trvá na tom, že novinář, který ve svých komentářích kritizoval i korunního prince Muhammada bin Salmána, konzulát opustil.