V případě možného střetu zájmů Andreje Babiše bude důležitý postoj Evropské komise.
Jednobarevnou vládu hnutí ANO si přeje více než polovina lidí starších 60 let oproti například pouze 20 procentům lidí ve věku 18 až 29 let.
Aktuálně.cz zachytilo chvíle, kdy premiér a předseda ODS Petr Fiala a šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová debatovali s lidmi v Poděbradech.
Volební komise hlásí rekordní účast, ke druhému kolu voleb přišlo přes 70 procent oprávněných voličů.
I když se náklady spojené s dopisem objeví na volebním účtu ANO, jeho předseda odmítl, že by byl součástí předvolební kampaně.
Prezident Miloš Zeman zopakoval, že po říjnových sněmovních volbách pověří sestavením vlády předsedu nejúspěšnější strany, nikoliv lídra koalice.
Bude mít smlouvu jako ostatní poradci, řekl na tiskové konferenci po jednání vlády Babiš.
Na jaře byli Češi nejlepší ve zvládání epidemie koronaviru. Teď vedeme zase, ale druhou stranu žebříčku. Jak se měnil postoj premiéra? Podívejte se!
Podle průběžných výsledků vede nejsilnější vládní hnutí v deseti krajích.
Prosadí si premiér Andrej Babiš na summitu EU svou? Dohodnou se zástupci členských států na záchranném balíku? Sledujte brífink premiéra Babiše.
Sledujte interpretace na premiéra Andreje Babiše.
Neměl strategii, neměl kandidáta, jen umanutě odmítal. Není srozumitelné, proč kopal za Kaczyńského a Orbána a proč se jako představitel středně velké země spojuje s těmi, kdo jsou mimo hlavní proud. - Tak by šlo shrnout výkon českého…
Celé znění návrhu zprávy EK si v originále můžete přečíst zde.
Přímý přenos: Transparency International ke střetu zájmů premiéra Andreje Babiše
"Jsem přesvědčen, že stát má fungovat jako rodinná firma," zopakoval v projevu staronový předseda.
Sledujte přenos DVTV ze sněmu hnutí ANO.
Premiér má podobně silný mandát jako před dvěma lety - z 238 delegátů jej podpořilo 206 členů hnutí.
Záznam z demonstrace na Václavském náměstí.
Opatrná prognóza zní: Andrej Babiš to ještě tenotokrát ustojí
Brífink po jednání poslaneckého klubu Občanské demokratické strany. Předpokládaný začátek 13:20.
Šéf hnutí ANO se vydal na předvolební cestu do Šluknovského výběžku. Navštívil základní školu, fabriku, vyloučenou lokalitu i místní pivovar.