Nechci poskytnout EU vyhlídky, že by mohla zapříčinit mou rezignaci nesouhlasem s (brexitovou) dohodou," řekl Johnson.
Obchodní pravidla v Severním Irsku jsou poslední dva roky zdrojem napětí v návaznosti na odchod Británie z Evropské unie.
Boris Johnson je proti některým pravidlům EU ohledně hospodářské soutěže, ekologie, sociálního zabezpečení nebo subvencí.
Boris Johnson před parlament předstoupí v "super sobotu" 19. října, těsně po návratu z unijního summitu a 12 dní před plánovaným odchodem země z EU.
Británie podle Johnsona učinila obrovský pokrok v jednáních s Evropskou unií o takzvané irské pojistce, která je hlavní překážkou brexitové dohody.
Premiér řekl, že Spojené království "hledí směrem ven" a že jeho vláda je připravena pro novou dohodu "ujít 1000 mil navíc".
Pokud závod v Ellesmere Portu nebude ziskový přesune koncern PSA výrobu z něj do pevninské Evropy.
Podle britských médií se kabinet dočkal největší čistky, kterou kdy zažil v době, kdy se neměnila vládnoucí strana.
Konzervativci měli na výběr mezi Borisem Johnsonem a současným ministrem zahraničí Jeremym Huntem.
Philip Hammond nesouhlasí s odchodem země z Evropské unie bez dohody, což pravděpodobný příští premiér Boris Johnson nevylučuje.
Britští konzervativci mají za sebou první kolo hlasování o novém předsedovi. Z výběru vypadli tři kandidáti, zbylo jich sedm.
Termín brexitu tak připadá na 12. dubna. O dva dny dříve se bude konat mimořádný summit v Bruselu.
Ve hře je podle britských médií i nové referendum o vystoupení z EU. Ministr zahraničí Jeremy Hunt ale stávající dohodu s Bruselem hájí.
Podle premiérky Theresy Mayové je ve hře stále i možnost, že Británie z Evropské unie vůbec neodejde.
Premiéři a prezidenti 27 zemí Evropské unie podpořili návrh dohody o odchodu Británie z EU i politickou deklaraci o budoucích vztazích.
Britská premiérka Theresa Mayová získala podporu svých ministrů pro připravený text dohody o odchodu Británie z Evropské unie.
Pokud se Londýn s EU nedohodne na podrobných podmínkách budoucích obchodních a dalších vztahů, bylo by třeba sáhnout k záložnímu plánu, jehož podoba je však zatím nejasná.
Velká Británie nezůstane pod jurisdikcí unijního soudního dvora po svém odchodu z EU, prohlásil v úterý britský ministr zahraničí Boris Johnson.
Britský ministr zahraničí také nastínil svou představu "globální Británie", která si navzdory svému odchodu z EU zachová vliv ve světě.
Británie bude chtít vyjednat dohodu, která by firmám umožnila co nejsvobodnější obchod s Evropou. Experti ale varují, že to může trvat 10 let.
Večer jmenovala královna premiérkou Theresu Mayovou. V kabinetu zřejmě bude nejvíce žen v historii. Ministryní zahraničí bude Justine Greeningová.