Britský premiér Boris Johnson vyvolal rozruch rozhodnutím pozastavit fungování parlamentu.
Obchodní pravidla v Severním Irsku jsou poslední dva roky zdrojem napětí v návaznosti na odchod Británie z Evropské unie.
Smlouvu, která od začátku roku funguje v provizorním režimu, podpořilo 660 poslanců, proti jich hlasovalo pět.
Signály z vrcholné schůzky podle Johnsona nebyly zrovna povzbudivé. Špičky institucí EU v reakci na jeho slova uvedly, že chtějí nadále jednat.
Boris Johnson je proti některým pravidlům EU ohledně hospodářské soutěže, ekologie, sociálního zabezpečení nebo subvencí.
Prezidenti a premiéři v přijatých závěrech rovněž schválili politickou deklaraci o budoucích vztazích Británie a EU.
Boris Johnson před parlament předstoupí v "super sobotu" 19. října, těsně po návratu z unijního summitu a 12 dní před plánovaným odchodem země z EU.
Británie podle Johnsona učinila obrovský pokrok v jednáních s Evropskou unií o takzvané irské pojistce, která je hlavní překážkou brexitové dohody.
Pokud závod v Ellesmere Portu nebude ziskový přesune koncern PSA výrobu z něj do pevninské Evropy.
Ve hře je podle britských médií i nové referendum o vystoupení z EU. Ministr zahraničí Jeremy Hunt ale stávající dohodu s Bruselem hájí.
Podle premiérky Theresy Mayové je ve hře stále i možnost, že Británie z Evropské unie vůbec neodejde.
Premiéři a prezidenti 27 zemí Evropské unie podpořili návrh dohody o odchodu Británie z EU i politickou deklaraci o budoucích vztazích.
Britská premiérka Theresa Mayová získala podporu svých ministrů pro připravený text dohody o odchodu Británie z Evropské unie.
Pokud se Londýn s EU nedohodne na podrobných podmínkách budoucích obchodních a dalších vztahů, bylo by třeba sáhnout k záložnímu plánu, jehož podoba je však zatím nejasná.
Bývalý britský ministr zahraničí rovněž označil plány premiérky Theresy Mayové na brexit za "sebevražednou vestu".
Velká Británie nezůstane pod jurisdikcí unijního soudního dvora po svém odchodu z EU, prohlásil v úterý britský ministr zahraničí Boris Johnson.
Britský ministr zahraničí také nastínil svou představu "globální Británie", která si navzdory svému odchodu z EU zachová vliv ve světě.
Británie bude chtít vyjednat dohodu, která by firmám umožnila co nejsvobodnější obchod s Evropou. Experti ale varují, že to může trvat 10 let.
Nevidím důvod, proč by se vztah Velké Británie a Česka měl měnit, řekl v rozhovoru pro Hospodářské noviny britský ministr zahraničí.
Večer jmenovala královna premiérkou Theresu Mayovou. V kabinetu zřejmě bude nejvíce žen v historii. Ministryní zahraničí bude Justine Greeningová.
Příznivci setrvání Británie v Evropské unii dali po prohraném referendu najevo emoce před londýnským domem jednoho z lídrů kampaně za vystoupení.