Britský premiér Boris Johnson zopakoval, že Spojené království z unie odejde 31. října.
Obchodní pravidla v Severním Irsku jsou poslední dva roky zdrojem napětí v návaznosti na odchod Británie z Evropské unie.
Boris Johnson je proti některým pravidlům EU ohledně hospodářské soutěže, ekologie, sociálního zabezpečení nebo subvencí.
Boris Johnson před parlament předstoupí v "super sobotu" 19. října, těsně po návratu z unijního summitu a 12 dní před plánovaným odchodem země z EU.
Británie by měla opustit Evropskou unii 31. října, tedy za 24 dní.
Zákon proti neřízenému brexitu přitom předsedovi vlády ukládá požádat EU o odklad, jestliže se k 19. říjnu parlament nedohodne na podobě brexitu.
Británie podle Johnsona učinila obrovský pokrok v jednáních s Evropskou unií o takzvané irské pojistce, která je hlavní překážkou brexitové dohody.
Lídři britských opozičních stran podepsali prohlášení, kde se zavazují bojovat s tzv. divokým brexitem.
Johnson přitom nedávno řekl, že pravděpodobnost této varianty odchodu z EU je "milion ku jedné".
Pokud závod v Ellesmere Portu nebude ziskový přesune koncern PSA výrobu z něj do pevninské Evropy.
Dolní sněmovna také přijala požadavek, aby kontroverzní severoirskou pojistku v "rozvodové dohodě" nahradila nespecifikovaná alternativní ujednání.
Ve hře je podle britských médií i nové referendum o vystoupení z EU. Ministr zahraničí Jeremy Hunt ale stávající dohodu s Bruselem hájí.
Podle premiérky Theresy Mayové je ve hře stále i možnost, že Británie z Evropské unie vůbec neodejde.
Britská premiérka Theresa Mayová získala podporu svých ministrů pro připravený text dohody o odchodu Británie z Evropské unie.
Britská vláda dnes potvrdila, že vyjednávači Británie a Evropské unie dosáhli předběžné dohody o podmínkách odchodu země z evropského bloku. Kabinet má o dokumentu jednat ve středu v 15:00 SEČ a "rozhodne o dalších krocích". Ministři budou…
Bývalý britský ministr zahraničí rovněž označil plány premiérky Theresy Mayové na brexit za "sebevražednou vestu".
Velká Británie nezůstane pod jurisdikcí unijního soudního dvora po svém odchodu z EU, prohlásil v úterý britský ministr zahraničí Boris Johnson.
Řeč britského ministra zahraničí je první z řady projevů, kterými chce vláda premiérky Theresy Mayové prokázat připravenost na brexit.
Britský ministr zahraničí také nastínil svou představu "globální Británie", která si navzdory svému odchodu z EU zachová vliv ve světě.
Nevidím důvod, proč by se vztah Velké Británie a Česka měl měnit, řekl v rozhovoru pro Hospodářské noviny britský ministr zahraničí.
Večer jmenovala královna premiérkou Theresu Mayovou. V kabinetu zřejmě bude nejvíce žen v historii. Ministryní zahraničí bude Justine Greeningová.