Britský premiér Boris Johnson čelí vlně kritiky za útočná a pobuřující vyjádření, která ve středu pronesl v parlamentu.
Obchodní pravidla v Severním Irsku jsou poslední dva roky zdrojem napětí v návaznosti na odchod Británie z Evropské unie.
Boris Johnson je proti některým pravidlům EU ohledně hospodářské soutěže, ekologie, sociálního zabezpečení nebo subvencí.
Boris Johnson před parlament předstoupí v "super sobotu" 19. října, těsně po návratu z unijního summitu a 12 dní před plánovaným odchodem země z EU.
Británie by měla opustit Evropskou unii 31. října, tedy za 24 dní.
Británie podle Johnsona učinila obrovský pokrok v jednáních s Evropskou unií o takzvané irské pojistce, která je hlavní překážkou brexitové dohody.
Pokud závod v Ellesmere Portu nebude ziskový přesune koncern PSA výrobu z něj do pevninské Evropy.
Podle britských médií se kabinet dočkal největší čistky, kterou kdy zažil v době, kdy se neměnila vládnoucí strana.
Philip Hammond nesouhlasí s odchodem země z Evropské unie bez dohody, což pravděpodobný příští premiér Boris Johnson nevylučuje.
Britští konzervativci mají za sebou první kolo hlasování o novém předsedovi. Z výběru vypadli tři kandidáti, zbylo jich sedm.
Ve hře je podle britských médií i nové referendum o vystoupení z EU. Ministr zahraničí Jeremy Hunt ale stávající dohodu s Bruselem hájí.
Podle premiérky Theresy Mayové je ve hře stále i možnost, že Británie z Evropské unie vůbec neodejde.
Britská premiérka Theresa Mayová získala podporu svých ministrů pro připravený text dohody o odchodu Británie z Evropské unie.
Pokud se Londýn s EU nedohodne na podrobných podmínkách budoucích obchodních a dalších vztahů, bylo by třeba sáhnout k záložnímu plánu, jehož podoba je však zatím nejasná.
Bývalý britský ministr zahraničí rovněž označil plány premiérky Theresy Mayové na brexit za "sebevražednou vestu".
Velká Británie nezůstane pod jurisdikcí unijního soudního dvora po svém odchodu z EU, prohlásil v úterý britský ministr zahraničí Boris Johnson.
Řeč britského ministra zahraničí je první z řady projevů, kterými chce vláda premiérky Theresy Mayové prokázat připravenost na brexit.
Britský ministr zahraničí také nastínil svou představu "globální Británie", která si navzdory svému odchodu z EU zachová vliv ve světě.
Podle Londýna obě strany tak potvrdily již dříve domluvený termín.
Nevidím důvod, proč by se vztah Velké Británie a Česka měl měnit, řekl v rozhovoru pro Hospodářské noviny britský ministr zahraničí.
Večer jmenovala královna premiérkou Theresu Mayovou. V kabinetu zřejmě bude nejvíce žen v historii. Ministryní zahraničí bude Justine Greeningová.