Britský premiér Boris Johnson chce předčasné volby v prosinci, hlasy pro ně ale nemá. Přečtěte si, na čem teď záleží vývoj okolo brexitu.
Zákon proti neřízenému brexitu přitom předsedovi vlády ukládá požádat EU o odklad, jestliže se k 19. říjnu parlament nedohodne na podobě brexitu.
Evropská unie by mohla další odklad brexitu schválit, i kdyby o něj nepožádal sám britský premiér Boris Johnson.
Lídři britských opozičních stran podepsali prohlášení, kde se zavazují bojovat s tzv. divokým brexitem.
Johnson přitom nedávno řekl, že pravděpodobnost této varianty odchodu z EU je "milion ku jedné".
Pokud závod v Ellesmere Portu nebude ziskový přesune koncern PSA výrobu z něj do pevninské Evropy.
Philip Hammond nesouhlasí s odchodem země z Evropské unie bez dohody, což pravděpodobný příští premiér Boris Johnson nevylučuje.
Britský politik čelí obvinění ze zneužití pravomoci veřejného činitele kvůli tvrzení, že Británie posílá unii 350 milionů liber týdně.
Odklad musí jednomyslně schválit lídři 27 unijních zemí, kteří se sejdou ve středu v Bruselu.
Ministr obchodu Greg Clark, ministryně práce Amber Ruddová a ministr spravedlnosti David Gauke dali najevo, že se postaví na stranu rebelů.
Dolní sněmovna také přijala požadavek, aby kontroverzní severoirskou pojistku v "rozvodové dohodě" nahradila nespecifikovaná alternativní ujednání.
Britský parlament by měl v debatě o dohodě pokračovat 9. ledna.
Premiéři a prezidenti 27 zemí Evropské unie podpořili návrh dohody o odchodu Británie z EU i politickou deklaraci o budoucích vztazích.
Britská premiérka Theresa Mayová získala podporu svých ministrů pro připravený text dohody o odchodu Británie z Evropské unie.
Pokud se Londýn s EU nedohodne na podrobných podmínkách budoucích obchodních a dalších vztahů, bylo by třeba sáhnout k záložnímu plánu, jehož podoba je však zatím nejasná.
Bývalý britský ministr zahraničí rovněž označil plány premiérky Theresy Mayové na brexit za "sebevražednou vestu".
Britský ministr zahraničí také nastínil svou představu "globální Británie", která si navzdory svému odchodu z EU zachová vliv ve světě.
Británie bude chtít vyjednat dohodu, která by firmám umožnila co nejsvobodnější obchod s Evropou. Experti ale varují, že to může trvat 10 let.
Nevidím důvod, proč by se vztah Velké Británie a Česka měl měnit, řekl v rozhovoru pro Hospodářské noviny britský ministr zahraničí.
Večer jmenovala královna premiérkou Theresu Mayovou. V kabinetu zřejmě bude nejvíce žen v historii. Ministryní zahraničí bude Justine Greeningová.
Příznivci setrvání Británie v Evropské unii dali po prohraném referendu najevo emoce před londýnským domem jednoho z lídrů kampaně za vystoupení.