Dramatickou situaci v USA sledujeme on-line.
Americký prezident Donald Trump v pondělí řekl, že Spojené státy pravděpodobně převezmou kontrolu nad Hormuzským průlivem, a dodal, že by jim za to měla náležet kompenzace. Šéf Bílého domu to uvedl v telefonickém rozhovoru v pořadu Fox &…
V úřadu nahrazuje Andrzeje Dudu, který post zastával deset let.
Přeshraniční střety mezi Thajskem a Kambodžou pokračují čtvrtým dnem.
"Pro účely národní bezpečnosti a svobody na celém světě se USA domnívají, že vlastnictví a kontrola Grónska je naprostou nutností," napsal Trump.
Jestli by měla přijít změna, kterou vnímám, tak bych si připadal jako moji rodiče v roce 1948. A to je změna, kterou si nepřeju, říká novinář.
Trump v souvislosti s tímto krokem WHO opětovně obvinil, že je pod vlivem Číny.
Reagoval tak na prohlášení íránského prezidenta Hasana Rúháního o tom, že nové sankce USA proti Íránu, vyhlášené v pondělí, jsou projevem zoufalství.
Spor USA a Íránu se zvolna přesouvá na bitevní pole. Donald Trump na poslední chvíli odvolal raketový úder na íránské cíle.
Zlínská rodačka Ivana Trumpová se díky sňatku s Donaldem Trumpem vyšvihla mezi smetánku, po rozvodu se stala úspěšnou podnikatelkou.
"Tenhle ikonický medvídek by měl být považován za symbol toho, že prezidentem naší úžasné země se může stát opravdu každý," říká jeho autor.
Šéf Bílého domu se letos v květnu rozhodl vypovědět jadernou dohodu s Íránem.
Clo by podle listu The Wall Street Journal mohlo činit až 25 procent.
Sajíd Asadulláh je věrným fanouškem prezidenta USA. Dokonce kvůli němu porušil tradici a dal svému synovi nemuslimské jméno - Donald Trump.
Obyvatelé USA čekají v těchto situacích od svých prezidentů rozhodnost, vůdčí kvality a schopnost sjednotit národ v čase krize.
Stojí za tlakem Donalda Trumpa na větší obranné výdaje zemí NATO taky zakázky pro americké firmy?
Trump považuje za vhodné se s vůdcem KLDR sejít za příhodných okolností, uvedl v rozhovoru pro agenturu Bloomberg.
Čínský prezident Si-Ťin Pching dorazí na dvoudenní návštěvu do USA ve čtvrtek. "Jednání s Čínou bude velmi složité," prohlásil Donald Trump.
Projev v Kongresu byl Trumpovým prvním vystoupením, kdy šlo uvěřit, že posloucháme amerického prezidenta.
Rovněž ocenil tureckého prezidenta Erdogana za to, jak se vypořádal s pučem. Post viceprezidenta oficiálně přijal Mike Pence.
Na osobní integritu si nehraje. Téměř cokoli řekne, je buď urážka, nebo zábavný nesmysl, píše v portrétu prezidentského kandidáta Helena Zikmundová.