První dávky vakcíny AstraZeneca, které dorazily do Česka, budou sloužit především zdravotnickému personálu.
O třetí dávky očkování proti covidu není v Česku takový zájem jako na západě Evropy.
Podle jihokorejských zdrojů je důvodem obava z vedlejších účinků tohoto preparátu.
Itálie, Kypr, Litva a Lotyšsko od pátku očkování obnoví. Švédsko s rozhodnutím ještě několik dní počká, píše agentura Reuters.
Některé země pozastavily očkování vakcínou proti covidu-19 od firmy AstraZeneca kvůli případům krevních sraženin. Je látka nebezpečná?
Evropský lékový regulátor svolal na čtvrtek mimořádnou schůzi, poté vydá své stanovisko k vakcíně AstraZeneca.
To, že nemáme data o účinnosti u starších lidí, neznamená, že látka není účinná. Tvorba protilátek je u všech věkových kategorií stejná, říká lékař.
Účinnost vakcína AstraZeneca je zhruba 60 procent. Ostatní dvě schválené očkovací látky vykazují mnohem vyšší hodnoty, okolo 95 procent.
Farmaceutická společnost se pře s Evropskou unií kvůli drastickému omezení dodávek. EU chce kvůli tomu zavést dodatečnou kontrolu.
Sledujte tiskovou konferenci ministra zdravotnictví Jana Blatného k aktualizaci centrálního rezervačního systému na očkování.
Na bezpečnost je u vakcín kladen daleko větší důraz než třeba u jiných léků, klidní obavy z vakcíny ředitelka SÚKL Storová.
Premiér Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Jan Blatný zjišťovali v páteřních nemocnicích v Praze jejich připravenost na očkování proti covidu.
Německo má prakticky hotovou síť zhruba 440 vakcinačních center.
Jako první vakcínu obdrží rizikové skupiny seniorů nad 65 let, lidé s chronickým onemocněním a zdravotníci z takzvané první linie.
"Překročil červenou čáru. Čína musí svou suverenitu a teritoriální integritu bránit," řekl o návštěvě Tchj-wanu čínský ministr zahraničí Wang I.
Německá ekonomika v průběhu roku několikrát balancovala na hraně recese a vzhledem k propojení obou ekonomik se to projevilo i u českých firem.
Co se děje? Británie opouští EU, Rusko staví naše občany proti demokracii, z Číny se vyklubalo ohrožení, Evropa se chvěje a USA ji pomalu opouštějí.
Macron a Merkelová jednali například o reformě eurozóny. Uvedli, že se zavázali posilovat jak eurozóunu, tak celou unii.
Vedle Německa a Česka brzdí reformy i Španělsko či Itálie. Evropská komise se na změnách chtěla dohodnout do konce letošního května.
Nezaměstnanost v Česku zůstává na dlouhodobých minimech. V prosinci bylo bez práce 4,5 procenta lidí, uvádějí statistici.