Pokud se prokáže, že Boris Johnson vědomě lhal, pak ho nemůže zachránit vůbec nic. Začalo i policejní vyšetřování, přibližuje právník Jiří Přibáň.
„Velkou roli sehrála královna, tlak na rezignaci byl neúprosný. Bylo by trapné, kdyby jel až na dřeň,“ říká výzkumnice Sara Polak.
Dalšími hosty vysílání jsou výzkumnice Sandra Polak, cyklista Svaťa Božák, chemik Miloslav Polášek a zakladatelka EndoTalks Misha Lebeda
Hosty vysílání DVTV jsou právník Jiří Přibáň, moderátorka Adéla Elbel, triatlonistka Aneta Grabmüllerová a herečka Petra Špalková.
Na Theresu Mayovou se bude vzpomínat jako na slušnou, obětavou ženu.
Sledujte speciál DVTV s Ditou Charanzovou, Janem Zahradilem, Michaelem Žantovským a Jiřím Přibáněm.
Každý, kdo měl příležitost vidět Johnsona pracovat, zjistil, že není bezradný. Jsou to jen mimikry, říká bývalý velvyslanec ve Velké Británii.
Kampaň před volbami byla plná faulů a dezinformací a byla vedena v mimořádně neférovém duchu, upozorňuje sociolog médií z Loughborough University.
V Británii se zvraty dějí v hodinách, parlament může Johnsona zbrzdit, ale nemůže ho zastavit, karambol je brexit bez dohody, říká Jiří Přibáň
Johnsonovi prošlo něco, co by jinému Britovi neprošlo, jeho vztah k EU je dlouhodobý, říká novinář Jiří Hošek.
Vypadá to, že o brexitu rozhodne vláda za situace, kdy je jasné, že si většina parlamentu přeje něco jiného, říká Ondřej Houska.
Johnson není dobrá volba pro Británii, je inteligentní, ale neprokázal jedinou kompetenci, přebírá zemi v nejhlubší krizi od druhé světové války.
Konzervativci měli na výběr mezi Borisem Johnsonem a současným ministrem zahraničí Jeremym Huntem.
Do čela konzervativců nastoupí někdo, kdo bude ochotný riskovat, komu nebude vadit tvrdý brexit, může to být Boris Johnson nebo Dominic Raab
Svoboda je ohrožena, rozmáhají se nacionalistická a populistická uskupení, rozmáhají se oligarchové. Vidíme tlaky na uzavírání hranic, říká Kolaja
Termín brexitu tak připadá na 12. dubna. O dva dny dříve se bude konat mimořádný summit v Bruselu.
Obě varianty počítají s kratší dobou odkladu, než žádala britská premiérka Mayová navrhující 30. červen.
Je nepravděpodobné, že bychom se dohodli na všem, na čem jsme se nedokázali dohodnout měsíce předtím, míní Jan Kovář z Ústavu mezinárodních vztahů.
Británie si musí ujasnit mandát pro Brexit, volby byly vzpourou tichých sympatizantů s pokračováním členství v EU.
Zatím se mění jen atmosféra v Británii, turistů se to bude týkat méně. Nacionalistických útoků se není třeba bát, říká Jan Papež